Новоукраїнська районна рада
Важливо


До уваги депутатів районної ради!з 1 січня 2019 року стартує черговий етап електронного декларування. Він охоплює всіх суб’єктів декларування в тому числі і депутатів місцевих рад.

Для реєстрування та входу до системи декларування НАЗК суб»єкту декларування треба мати власний електронний цифровий підпис.

оновлення 09.07.2020

Увага, «гаряча лінія» для платників податків території обслуговування Новоукраїнського управління!

Новоукраїнське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що протягом липня 2020 року буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

- 15 липня 2020 року з 10.00 до 11.00 на тему: «Найактуальніші зміни податкового законодавства внесенні Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»» на запитання відповідатиме начальник Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Олена ЧЕПУР за телефоном – (05251) 5-00-43.

Про результати кампанії декларування доходів отриманих у 2019 році звітує Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

З 1 січня 2020 року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих у 2019 році, відповідно до Закону України від 17.03.2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена статтею 179 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), подається до 1 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IVцього Кодексу, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку.

З січня по липень поточного року про отримані доходи у 2019 році прозвітували 9669 громадян, які зареєстровані на території обслуговування Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області (Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Маловисківський, Новомиргородський та Устинівський райони), в порівнянні з минулим роком кількість поданих декларацій про майновий стан і доходи (далі – декларація) збільшилась на 3,4 відсотка. Найбільше декларацій подали платники податків, які отримали свої доходи від одноосібного обробітку земельної ділянки (паю), що у підсумку становить 9142 звітів.

Загальний задекларований дохід становить 146,3 млн. гривень. До сплати громадянами визначено податку на доходи фізичних осіб у сумі 19,6 млн. грн. та 1,9 млн. грн. військового збору.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Декларування громадянами майнового стану та доходів, визначення та своєчасна сплата податкових зобов’язань по податку на доходи фізичних осіб залишається значимою та невід’ємною складовою при формуванні місцевих бюджетів. Надходження податку на доходи фізичних осіб значною мірою формують дохідну частину місцевих бюджетів, від яких залежить соціально-економічний розвиток регіонів та добробут населення.

Звертаємо увагу на те, що зобов’язання визначенні у декларації платникам податків необхідно самостійно сплатити до 1 жовтня 2020 року.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Суб'єкти господарювання Новоукраїнського управління за шість місяців поточного року сплати до державного бюджету 234,7 млн. гривень ПДВ.

За період січень – червень 2020 року платниками податків сплачено 234,7 млн. грн. податку на додану вартість (далі – ПДВ), що становить 107,7 відс. та на 16,8 млн. грн. більше планового показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 55,7 млн. грн. або на 31,1 відсоток.

ПДВ є одним з основним бюджетоформуючих податків у структурі надходжень акумульованих Новоукраїнським управлінням до державного бюджету та становить 61,3 відсотка.

Звертаємо увагу суб'єктів господарювання, що відповідно до внесених змін Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» змінилися терміни реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування, складених відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України, встановлено граничний строк реєстрації в ЄРПН – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені. Якщо граничний день реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРПН припадає на вихідний чи святковий день, то такий день вважається операційним, що забезпечує можливість реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування протягом періоду з 8:00 до 20:00.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Як суму ЄСВ необхідно сплатити фізичним особам – підприємцям у ІІ кварталі 2020 року?

Відповідно до пп. 910 п. 9 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року №2464-VI (далі – Закон) тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року «за себе».

Тобто, за червень ФОП «за себе» необхідно сплатити єдиний соціальний внесок (далі - ЄСВ) у розмірі 22 відс. від мінімальної заробітної плати (1039,06 грн.). Останній день сплати ЄСВ за ІІ квартал 20 липня.

Звертаємо увагу на те, що зазначені категорії платників податків можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року в розмірах та порядку, визначених Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Для списання заборгованості з ЄСВ необхідно подати заяву

до 31 серпня 2020 року.

З 03 червня 2020 року набрав чинності п. 5 розділу І Закону України від 13 травня 2020 року №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон №592-ІХ) відповідно до якого суми недоїмки, нараховані фізичним особам - підприємцям, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування та особам, які провадять незалежну професійну діяльність підлягають списанню, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб за період з 1 січня 2017 року по 03 червня 2020 року.

Для цього платнику податків необхідно до 31 серпня 2020 року (90 календарних днів з дня набрання чинності Закону №592-ІХ) подати:

- заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

- звітність до податкового органу за відповідний період, якщо вона не була подана раніше;

- заяву про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені (в довільній формі).

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


З липня 2020 року встановлено єдиний звітний період з податку на додану вартість.

З 23 травня 2020 року набув чинності Закон України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Згідно ст. 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом є один календарний місяць з урахуванням таких особливостей:

- якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;

- якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Для платників податку на додану вартість (далі - ПДВ), які подавали звітність щоквартально, останнім звітним періодом буде ІІ квартал 2020 року. Розпочинаючи з липня 2020 року всі платники ПДВ, без виключення, мають подавати податкову декларацію щомісячно.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Останній день сплати податкових зобов'язань припадає на вихідний, коли платити?

Відповідно до змін внесених до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) Законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» встановлено, якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Підсумки кампанії декларування за період січень - травень 2020 року

З січня по травень про отримані доходи у 2019 році прозвітували 6433 громадян.

Найбільшу кількість декларацій подали платники податків, які отримали свої доходи від одноосібного обробітку земельної ділянки (паю).

Загальний задекларований дохід становить 104,2 млн. гривень.

До сплати громадянами задекларовано податок на доходи фізичних осіб у сумі 13,8 млн. грн. та 1,3 млн. грн. військового збору.

Задекларувати свої доходи можливо виключно шляхом подачі декларації про майновий стан та доходи за 2019 рік.

Нагадуємо, що деклараційна кампанія триває до 1 липня 2020 року.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

«Гаряча лінія» на тему: податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, актуальні питання.

11 червня 2020 року у Новоукраїнському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки».

На питання платників податків відповідав заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ігор Яровенко.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань:

Яка ставка податку та порядок обчислення податкових зобов'язань?

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлюються рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня за 1 кв. метр бази оподаткування.

Також, власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), мають сплатити додатково 25 тис. грн. у рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку надсилаються (вручаються) платнику контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Чи сплачують податок власники дитячих будинків сімейного типу?

Відповідно до пп. 266.2.2 п. 266.2. ст.266 Податкового кодексу України, будівлі дитячих будинків сімейного типу не є об’єктом оподаткування, тобто, власники даних будинків не сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Які терміни сплати податку?

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

- фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

- юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування.

Яким чином провести звірку нарахованих сум податку?

Платники мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних.

Якщо, під час звірки виявлено розбіжності між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


«Гаряча лінія» на тему: «Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій».

12 травня 2020 року у Новоукраїнському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій».

З платниками податків спілкувалась головний державний інспектор Новоукраїнської ДПІ Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Олена Кучеренко.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків:

Яка відмінність між класичним та програмним реєстратором розрахункових операцій?

Закон України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №128-IX) та інші Закони України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» дають можливість суб’єктам господарювання використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО).

Програмний РРО – це програмне забезпечення, яке завантажується на будь-який пристрій (смартфон, планшет та ін.) та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу.

Основна відмінність програмного від класичного РРО полягає у тому, що в класичному РРО реєстрація електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків здійснюється із збереженням даних у фіскальній пам'яті таких РРО. У програмному РРО фіскалізація буде здійснюватись на фіскальному сервері ДПС.

Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від власних потреб.

Як отримати програмне забезпечення необхідне для роботи?

Законом №128-IX передбачено, що контролюючий орган, тобто ДПС забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. На теперішній час триває тестування безкоштовного додатку «пРРОсто». Програмне рішення для смартфонів та планшетів, що підтримують операційні системи Android та iOS, доступне для зареєстрованих користувачів, які виявили зацікавленість у тестуванні.

Запис (реєстрація) на тестування продовжується на сайті за посиланням: https://prrosto.kmu.gov.ua.

Також, платники податків можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО в залежності від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб.

Який порядок реєстрації програмного РРО?

Після завантаження програмного рішення від ДПС або придбаного у комерційних структурах на пристрій (смартфон, планшет та ін.), потрібно здійснити його реєстрацію на фіскальному сервері ДПС.

Як працювати у випадку відсутності Інтернет?

На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.

Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця.

Використання програмного РРО офлайн без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів забороняється.

Водночас, Олена Кучеренко звертала увагу платників податків на те, що Законом України від 17 березня 2020 року №530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» відтерміновано обов’язкове використання РРО ФОП єдинниками другої – четвертої груп.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Податкові надходження за чотири місяці 2020 року склали

483,1 млн. гривень.

Новоукраїнським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області в січні - квітні 2020 року забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів у розмірі 483,1 млн. гривень. Що на 49,6 млн. грн., або на 11,4 відс. більше ніж у аналогічному періоді 2019 року.

До державного фонду надійшло 236,6 млн. грн., що становить 121,3 відс. до надходжень 2019 року.

Також, у порівнянні з показниками 2019 року зросли надходження до місцевих бюджетів. Зокрема, до місцевих бюджетів забезпечено 246,5 млн. грн., основними бюджетоформуючими податками, які наповнюють місцеві бюджети є:

- податок на доходи фізичних осіб надійшло 138,9 млн. грн.;

- плата за землю надійшло 35,5 млн.грн.;

- єдиний податок надійшло 49,2 млн.гривень.

Надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування становлять 173,8 млн. грн. або 100,2 відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 9,9 млн. гривень.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

До місцевих бюджетів Новоукраїнського управління з початку року надійшло 415,8 тисяч гривень транспортного податку

Автовласниками за період січень-квітень 2020 року до місцевих бюджетів Новоукраїнського управління сплачено 415,8 тис. гривень транспортного податку. Доведений індикативний показник виконано на 103,6 відсотків. Зокрема, від юридичних осіб надійшло – 411,2 тис. грн., від фізичних – 4,6 тис. гривень.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Транспортний податок сплачується: фізичними особами – протягом 60 днів з дня отримання ППР; юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Увага, «гаряча лінія» для платників податків території обслуговування Новоукраїнського управління!

Новоукраїнське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що протягом травня 2020 року будуть проведені сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

- 12 травня 2020 року з 10.00 до 11.00 на тему: «Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій» на запитання громадян відповідатиме головний державний інспектор Новоукраїнської ДПІ Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Олена Кучеренко за телефоном – (05251) 5-00-43.

- 26 травня 2020 року з 10.00 до 11.00 на тему: «Транспортний податок: порядок нарахування сум податку фізичним особам» на запитання громадян відповідатиме начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ігор Яровенко за телефоном – (05251) 2-11-42.

 

«Гаряча лінія» на тему: земельний податок з фізичних осіб

28 квітня 2020 року у Новоукраїнському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Земельний податок з фізичних осіб».

З платниками податків спілкувалась заступник начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина ЦОЙ.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»:

Які терміни сплати плати за землю для фізичних осіб?

Згідно до п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення де зазначаються сума податку, яку необхідно сплатити. Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Які пільги щодо сплати земельного податку у громадян?

Відповідно до ст. 269 Податкового кодексу України, платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Від сплати даного податку звільняються:

- інвалід першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визначені законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, якщо у фізичної особи, яка має підстави для звільнення від сплати земельного податку, перебуває у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Як сплачувати податок, якщо будівля розташована на земельній ділянці перебуває у користуванні кількох фізичних осіб?

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Під час сеансу телефонного зв'язку особливу увагу платників податків Ірина Цой звертала на необхідність своєчасного та у повному обсязі сплати податкових зобов'язань.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

 

ФОП – платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну відпустку

 

Відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця.

Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДПС у вигляді заяви у довільній формі.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до Державної податкової інспекції заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

 

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 Документи які необхідні для оформлення податкової знижки на навчання

Згідно з пп. 170 п. 1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, — документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом та відповідно до пп. 3 п. 3 ст. 166 ПКУ визначено, що сума коштів, витрачена на отримання середньої професійної або вищої освіти платником податків та/або членом його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати, підпадає під податкову знижку.

Повернути податкову знижку можна лише за рік, що минув, отримати податкову знижку можуть батьки студентів-контрактників, або працюючі студенти. Слід зазначити, що витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Документи необхідні для отримання податкової знижки на навчання:

- декларація про майновий стан і доходи;

- копія паспорта особи, яка подає декларацію;

- копія ідентифікаційного коду особи, яка подає декларацію;

- копія паспорта студента;

- довідка з навчального закладу про період навчання, кількість навчальних місяців, в звітному (календарному) році та суми сплачених коштів за вказаний період;

- копії квитанцій та/або платіжних доручень сплачених за навчання в звітному періоді;

- довідка про заробітну плату (форма - 3) за звітний період, з обов’язковим включенням сум податків, які утримуються із заробітної плати та суми пільги, якщо є;

- довідка про склад сімї з органу місцевого самоврядування;

- копія документу із зазначенням реквізитів для перерахування коштів;

- заява на перерахування коштів;

- копія договору про навчання;

- копія свідоцтва про народження студента.

Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту, отриману в 2019 календарному році, можна до 31 грудня 2020 року включно.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС в області звертає увагу платників податків на те, що дану декларацію можна подати скориставшись електронним сервісом ДПС «Електронний кабінет», що значно скоротить час на подання звітності та мінімізує помилки при заповненні декларації.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

«Гаряча лінія» з питань декларування 2020

02 квітня 2020 року у Новоукраїнському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році».

З платниками податків спілкувалась заступник начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина ЦОЙ.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»:

Які варіанти подачі декларації про майновий стан і доходи?

Податкова декларація подається в податкову інспекцію за місцем проживання (реєстрації).

Згідно п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Чи підлягає декларуванню дохід отриманий від обробітку земельної ділянки наданої для ведення особистого селянського господарства?

Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України якщо розмір земельної ділянки наданої для ведення особистого селянського господарства та/або земельної частки (пая) виділені на місцевості, що перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Тобто, платнику податків необхідно самостійно визначити свої податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору та подати податкову декларацію за звітний період.

Чи змінилися терміни декларування доходів отриманих громадянами у 2019 році та сплати податкових зобов'язань?

Відповідно до Закону України від 17.03.2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена статтею 179 цього Кодексу, подається до 1 липня 2020 року, а сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік громадяни зобов’язані до 1 жовтня 2020 року.

Також, Ірина Анатоліївна наголосила, що у зв`язку з заходами спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) рекомендує платникам податків утриматись від відвідування центрів обслуговування платників та надсилати декларації засобами електронного зв'язку(он-лайн).

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Кампанія декларування 2020: платники податків

Новоукраїнського управління подали 3615 декларацій про майновий стан і доходи

Новоукраїнське управління ГУ ДПС в Кіровоградській області нагадує, що з 1 січня стартувала кампанія декларування доходів, отриманих у 2019 році.

Протягом січня-березня 2020 року задекларували свої доходи 3615 громадян.

Загальний задекларований дохід становить 62683,9 тис. гривень. До сплати громадянами задекларовано податок на доходи фізичних осіб у сумі 7787,2 тис. грн. та 780,1 тис. грн. військового збору.

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України від 17.03.2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена статтею 179 цього Кодексу, подається до 1 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IVцього Кодексу, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку. При цьому вимоги підпункту 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 не застосовуються.

Таким чином, граничний термін подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік перенесено з 1 травня 2020 року на 1 липня 2020 року.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. При цьому абзац перший пункту 179.7 статті 179 у 2020 році не застосовується.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Увага, «гаряча лінія» для платників податків території обслуговування Новоукраїнського управління!

Новоукраїнське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що протягом квітня 2020 року будуть проведені сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

- 02 квітня 2020 року з 10.00 до 11.00 на тему: «Декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році» на запитання громадян відповідатиме заступник начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина ЦОЙ за телефоном – 2-11-42.

- 28 квітня 2020 року з 10.00 до 11.00 на тему: «Земельний податок з фізичних осіб» на запитання громадян відповідатиме заступник начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина ЦОЙ за телефоном – 2-11-42.


Оподаткування доходів отриманих від продажу власної продукції тваринництва

При продажу фізичною особою власної продукції тваринництва: живі тварини; м'ясо та їстівні субпродукти; риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні; молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження; жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження; готові харчові продукти з м'яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних та шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена, доходи отримані від такого продажу не підлягають оподаткуванню, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов’язана надати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

 
 

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


 

За яких умов платники єдиного податку звільняються від плати за землю

Відповідно до п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування звільняються від обов’язку нарахування та сплати земельного податку, за умови якщо земельна ділянка використовується платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності. Платники єдиного податку четвертої групи, що використовують земельні ділянки для ведення сільськогосподарського товаровиробництва земельний податок не сплачують.

Зокрема, у реєстрі платників єдиного податку повинен бути зазначений відповідний вид діяльності, що дозволяє вирощування та продаж власної сільськогосподарської продукції. Дохід від продажу даної продукції фізичні особи –підприємці, що перебувають на першій – третій групі єдиного податку відображають у книзі обліку доходів, а юридичні особи, які перебувають на третій групі єдиного податку відображають у бухгалтерському обліку.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 


До уваги платників податків!

У зв’язку із застосуванням Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 №1203 (із змінами і доповненнями), з 01 січня 2020 року будуть введені в дію рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів, відкриті відповідно до вище зазначеного Плану рахунків.

Дізнатися про нові реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів до бюджету в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України платник податків може з таких джерел:

- на офіційному вебпорталі ДПС в рубриках:

Головна/Бюджетні рахунки (https://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/);

Головна/Законодавство/Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування/Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску (з 01.10.2019) (https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/).

- у приватній частині Електронного кабінету в меню «Стан розрахунків з бюджетом» платник податків має доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

- у контролюючого органу ДПС за місцем реєстрації або місцем здійснення діяльності.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Розміри податків, які сплачуватимуть фізичні особи-підприємці у 2020 році

Відповідно до Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня 2020 року – 4723 грн (ст.8 Закону України від 14.11.2019 №294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік»).

Прожитковий мінімум для працездатної особи в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року – 2102 грн (ст.7 Закону України від 14.11.2019 №294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік»).

Розміри податків, які сплачуватимуть фізичні особи-підприємці у 2020 році

Система оподаткування

Єдиний податок

ЄСВ

(22% від мінімальної заробітної плати)

ПДФО

(Податок на доходи фізичних осіб)

Військовий збір

Всього

за місяць:

І група

єдиного податку

210,20 грн

(до 10% від прожиткового мінімуму працездатної особи)

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1249,26 грн

ІІ група єдиного податку

944,60 грн

(до 20% від мінімальної заробітної плати)

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1983,66 грн

ІІІ група єдиного податку

(без ПДВ)

5%

від доходу

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1039,06 грн

+ 5% від доходу

ІІІ група єдиного податку (з ПДВ)

3%

від доходу

+ 20% ПДВ

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1039,06 грн

+ 3% від доходу

+ 20% ПДВ

Загальна система оподаткування

не сплачується

1039,06 грн

18%

від чистого прибутку

(дохід мінус витрати)

1,5%

від чистого прибутку (дохід мінус витрати)

1039,06 грн

+ 18% ПДФО

+ 1,5% військовий збір

За найманого працівника

не сплачується

1039,06 грн

(22% від окладу)

850,14 грн

(18% від окладу)

70,85 грн

(1,5% від окладу)

1960,05 грн

Туристичний збір

Для внутрішнього туризму (до 0,5% від мінімальної заробітної плати) – 23,62 грн;

Для в’їзного туризму (до 5% від мінімальної заробітної плати) – 236,15 грн.

Податок на нерухомість (не більше 1,5% від мінімальної заробітної плати за 1 кв.м.) – 70,85 грн.

Мінфін представив для громадського обговорення проєкти нормативно-правових актів, необхідних для запровадження програмних РРО

На сайті Міністерства фінансів у розділі "Проекти регуляторних актів для обговорення у 2019 р." розміщено проєкти таких нормативно-правових актів:

Зміни до Наказу Міністерства фінансів від 14.06.2016  № 547, включаючи такі нові порядки:

Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій;

Порядок визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного реєстратора розрахункових операцій в режимі оф-лайн;

Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом  Міністерства фінансів України від  21.01.2016  № 13.

Зазначені проєкти розроблені на виконання Закону України від 20.09.2019 № 128 в частині забезпечення можливості використання при здійсненні розрахункових операцій програмних реєстраторів розрахункових операцій.

З проєктами можна ознайомитись за посиланням:

https://www.mof.gov.ua/uk/draft-regulatory-documents-for-discussion-in-2019

Наступні кроки: одержання зауважень і пропозицій від громадськості та їх опрацювання разом із учасниками робочої групи щодо розробки нормативно-правових актів з РРО, погодження із профільними міністерствами та відомствами.

 

 

Податкові надходження за період січень – грудень 2019 року склали

1721,6 млн. гривень

Новоукраїнським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області у 2019 році забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів у розмірі 1721,6 млн. гривень. Що на 211,4 млн. грн., або на 14 відс. більше ніж у 2018 році. До державного фонду надійшло 785,8 млн. грн., що становить 113,9 відс. до надходжень 2018 року.

Також, у порівнянні з показниками 2018 року зросли надходження до місцевих бюджетів. Зокрема, до місцевих бюджетів забезпечено 935,8 млн. грн., доведений індикативний показник виконано на 106,1 відсоток.

Завдяки своєчасному та у повному обсязі наповненню бюджету держава має можливість виконувати всі соціальні функції, а надходження до місцевих бюджетів забезпечує постійний економічний та соціальний розвиток громад.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Протягом 2019 року Новоукраїнським управлінням ГУ ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходження військового збору у розмірі 58,8 млн. гривень

За період з січня по грудень 2019 року для зміцнення обороноздатності країни платники податків Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплатили 58,8 млн. грн., що на 9 відсотків або 4,9 млн. грн. більше ніж у 2018 році.

Згідно пп. 1.1 пyнкту 161 підрозділу 10 pозділу XХ Податкового кодексу України платниками збору є:

- фізичні особи - резиденти, якi отримують дохoди як з джерела їx походження в Україні, тaк i іноземні доходи;

- фізичні особи - нерезиденти, якi отримують доходи з джерeла їx походження в Україні;

- податкові агенти.

Ставка військового збору складає 1,5% вiд об'єкту оподаткування.

Військовий збір із заробітної плати нараховує, утримує і сплачує до бюджету за своїм місцезнаходженням (місцем реєстрації) роботодавець, що виплачує зарплату працівнику.

Надходження до державного бюджету від сплати військового збору використовуються для зміцнення обороноздатності країни.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Коли безготівкова оплата за товари чи послуги не потребує РРО

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області інформує: якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця.

Дане звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Закон України № 128 від 20.09.2019 (далі – Закон).

Отож юристи, консультанти, фахівці IT-сфери, інші самозайняті особи, в тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не застосовуватимуть реєстратори розрахункових операцій, у випадках, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом.

Утім, якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадатиме під визначення "розрахункової операції" для цілей згадуваного Закон і має здійснюватись через РРО.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Стартувала кампанія декларування – 2020

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що з 01 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, під час якої окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2019 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору.

Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає у таких випадках:

- при отриманні доходів від фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, фізичні особи – підприємці або не провадять незалежну професійну діяльність;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

- при отриманні іноземних доходів;

- в інших випадках, передбачених законодавством.

Деклараційна кампанія буде тривати до 01 травня 2020 року.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

ЗІР – інформаційний сервіс, орієнтований на сучасні вимоги платників податків

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) – інформаційний сервіс, який надає можливість платникам податків мінімізувати витрати часу на отримання інформації і самостійно ознайомитись із:

відповідями на запитання щодо оподаткування, єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, з якими платники податків звертаються до Контакт-центру ДПС;

нормативно-правовими документами та останніми змінами в законодавстві;

діючими ставками податків та зборів, податковим календарем;

актуальними питаннями щодо отримання електронних довірчих послуг тощо.

ЗІР постійно вдосконалюється орієнтуючись на інформаційні потреби платників податків.

Запрошуємо платників податків відвідати ЗІР або його мобільні додатки та скористатись новою функцією – «Зворотній зв’язок».

За допомогою форми «Зворотній зв’язок» ЗІР платники податків мають можливість оперативно отримати на електронні адреси від Контакт-центру ДПС відповіді на запитання, що належать до компетенції ДПС.

Нагадуємо, що скористатись ЗІР можна через офіційний вебпортал ДПС (вкладка «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс») або безпосередньо в Інтернет мережі за адресою: zir.tax.gov.ua.

Мобільні додатки можна безкоштовно завантажити на власні мобільні пристрої скориставшись інтернет-магазинами: App Store та Google Play.

З детальною інформацією про використання ЗІР та його мобільних додатківЗа рахунок вжитих заходів по стягненню податкового боргу до зведеного бюджету забезпечено надходження у сумі 56,1 млн. гривень.

За період січень – грудень 2019 року завдяки проведеній роботі працівниками Новоукраїнського управління по стягненню податкового боргу до зведеного бюджету забезпечено надходження у сумі 56,1 млн. грн., в тому числі до державного бюджету надійшло 38,4 млн. гривень. Рівень виконання планового показника надходжень до державного бюджету становить 1112,5 відсотка.

Зокрема, у грудні 2019 року забезпечено надходження до державного бюджету в рахунок погашення боргу у сумі 8,7 млн. грн., що становить 2913,9 відсотка до планового показника. На погашення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування надійшло 707,9 тис. грн. при індикативному показнику 500,0 тис. гривень.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Використання РРО стає простішим, дешевшим, швидшим.

З січня 2020 року доступне для використання безкоштовне повнофункціональне рішення для здійснення розрахункових операцій від ДПС, платники податків які скористуються програмним РРО мають можливість до 1 квітня поточного року надавати пропозиції щодо покращення функціоналу даного програмного продукту.

Основні переваги програмного РРО:

- безкоштовне повнофункціональне рішення для здійснення розрахункових операцій можна встановити на будь-який гаджет;

- передбачає виключно онлайн реєстрацію через Електронний кабінет та онлайн передачу даних до фіскального серверу контролюючого органу;

- передбачене за запитом користувача автоматичне створення Z – звіту засобами фіскального серверу або засобами програмного РРО;

- дозволяє виключити послуги інформаційних еквайєрів, якими передаються дані РРО;

- дозволяє працювати в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), надіслати до ДПС дані про здійснені розрахункові операції після завершення режиму offline.

Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від власних потреб.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

Плановий показник надходжень до місцевих бюджетів у січні 2020 року виконано на 108,6 відсотка

У січні 2020 року до місцевих скарбниць Новоукраїнського управління надійшло 67,0 млн. грн., що на 5,3 млн. грн. більше індикативного показника, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року приріст становить 22,4 відсотки або 12,2 млн. гривень.

Зокрема, по бюджетоформуючих платежах до місцевого бюджету досягнуто приріст надходжень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року:

- податок на доходи фізичних осіб 17,9 відс. або 5,1 млн. грн..;

- плата за землю 14,1 відс. або 0,9 млн. грн.;

- єдиний податок 29,9 відс. або 5,1 млн. грн.;

- податок на нерухоме майно 75,3 відс. або 0,8 млн. гривень.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Новоукраїнським управління забезпечено до місцевих бюджетів

33,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб

Протягом січня 2020 року Новоукраїнським управлінням до місцевих бюджетів забезпечено надходження податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) у розмірі 33,8 млн. грн., у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року приріст становить 5,1 млн. гривень.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевої скарбниці. Тому, працівники Новоукраїнського управління під час проведення спільних заходів із бізнес спільнотою приділяють особливу увагу питанню дотримання роботодавцями вимог трудового законодавства, в частині офіційного оформлення співробітників, своєчасності виплати заробітної плати та недопущення її виплати у  «конвертах». Адже наповнена місцева скарбниця дає можливості для розвитку місцевості на якій вони здійснюють діяльність, як  економічного, так і соціального.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Декларування доходів – конституційний обов’язок громадян

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що з 01 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року.

Обов'язок подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2019 рік виникає у таких випадках:

- при отриманні доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна;

- при продажі власної сільськогосподарської продукції, якщо розмір земельної ділянки перевищує 2 га;

- у разі отримання доходів не від податкових агентів, а також інші доходи, не оподатковані протягом року;

- при отриманих доходах у вигляді спадщини не від членів сім`ї першого та другого ступеня споріднення;

- від продажу цінних паперів та корпоративних прав;

- при отриманні іноземних доходів та інших випадках передбачених законодавством.

Згідно п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податків зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання, а при поданні в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години 04 травня 2020 року.

Водночас нагадуємо, що платники податків мають право задекларувати право на податкову знижку, шляхом подання декларації до 31.12.2020.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Етапи впровадження програмних РРО

Відповідно до Закону України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» програмні РРО можна застосовувати з 19.04.2020р.

Програмний РРО – це програмне забезпечення, яке завантажується на будь-який пристрій (смартфон, планшет та ін.) та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу.

З 19.04.2020 року РРО та програмні РРО не застосовуються: платниками єдиного податку І групи та платниками єдиного податку ІІ–IV груп, обсяг доходів яких не перевищує 1 мільйон гривень. Виключення становлять ФОП, які реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, лікарські засоби, вироби медпризначення та здійснюють платні послуги у сфері охорони здоров’я.

З 01.10.2020 р. РРО та програмний РРО застосовують ФОП ІІ–IV груп, які відносяться до ризикових груп та здійснюють:

- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібну торгівлю торгівлю вживаними товарами в магазинах;

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;

- реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

З 01 січня 2021 року застосування РРО для платників єдиного податку ІІ–IV груп стане обов’язковим.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


 

Надходження від платників єдиного податку Новоукраїнського управління зростають

У січні 2020 року платники Новоукраїнського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 22,3 млн. грн. єдиного податку, що становить 129,9 відс. до індикативного показника та у порівнянні з відповідним періодом минулого року сума надходжень зросла на 5,1 млн. грн. або 29,9 відсотка.

Зокрема, за рахунок платників єдиного податку юридичних осіб забезпечено надходження у сумі 472,2 тис. грн., платників єдиного податку фізичних осіб у розмірі 5,2 млн. грн. та юридичних осіб, які перебувають на IV групі єдиного податку у сумі 16,6 млн. гривень.

Нагадуємо, що єдиний податок сплачений суб’єктами господарської діяльності у повному обсязі спрямовується безпосередньо до місцевих бюджетів. Отже, перераховуючи його своєчасно та у повному розмірі, платники єдиного податку забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку своєї місцевої громади.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Чи потрібно декларувати доходи репетиторам?

Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою — підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам та отримує грошову винагороду, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. Відповідно, ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 відсотків, військового збору 1,5 відсотка.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік викладачам-репетиторам слід подати до 04 травня 2020 року за місцем податкової адреси (реєстрації), в один із таких способів:

- особисто до ДПІ за місцем реєстрації;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання);

- засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Оподаткування доходів громадян від продажу нерухомості

Дохід отриманий платником податків від продажу (обміну) житлової нерухомості не оподатковується податком на доходи фізичних осіб у разі виконання наступних умов:

- при продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будиночку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці) та земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;

- якщо відчужуваний об'єкт нерухомого майна перебуває у власності платника податку понад три роки.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

У разі продажу більш як одного з перелічених об'єктів нерухомості або іншої нерухомості, отриманий дохід підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором у розмірі 1,5%.

Сума податку визначається та самостійно сплачується особою, яка отримала дохід.

Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до ДПІ за місцем реєстрації.

Останній день подання декларації за 2019 рік для даної категорії громадян до 4 травня 2020 року.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській облас 

Застосування РРО при проведенні розрахункових операцій з відстроченням платежу або в кредит

Новоукраїнське управління ДПС у Кіровоградській області, з метою недопущення порушень вимог чинного законодавства, звертає увагу, що у випадку проведення розрахункових операцій з відстроченням платежу або в кредит необхідно при відпуску товару (послуги) видати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми із зазначенням у ньому форми оплати «У КРЕДИТ».

Тобто, фіскальний чек, оформлений належним чином, повинен бути виданий покупцю під час продажу товарів.

У подальшому, при отриманні коштів, які надходять у рахунок продажу товарів у кредит, такі кошти слід оприбутковувати в касі підприємства з оформленням прибуткових касових ордерів, або сума готівкових коштів, отримана від покупця, що відповідає сумі, зазначеній у фіскальному чеку з формою оплати «КРЕДИТ/ВІДСТРОЧКА ПЛАТЕЖУ», вноситься до скриньки РРО та пам'яті відповідного РРО шляхом виконання на цьому РРО операції «службове внесення» із подальшим зазначенням на службовому документі номера фіскального чека, за яким здійснено реалізацію товару в кредит.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Як взяти участь у бета-тестуванні програмного РРО

Новоукраїнське управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що на теперішній час триває тестування безкоштовного додатку «пРРОсто», в якому беруть участь орієнтовно 3 тис. користувачів.

Програмне рішення для смартфонів та планшетів, що підтримують операційні системи Android та iOS, доступне для зареєстрованих користувачів, які виявили зацікавленість у тестуванні.

Запис (реєстрація) на тестування продовжується на сайті за посиланням: https://prrosto.kmu.gov.ua.

Нагадаємо, що усі суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі матимуть можливість застосовувати Програмні РРО. Така альтернатива звичайним РРО з’явилася завдяки законодавчим змінам, внесеним Законом України від 20 вересня 2019 року №128-IX.

Програмний РРО – це, умовно кажучи, програма, яка завантажується на будь-який пристрій (смартфон, планшет та ін) та в якій фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 Відповідальність за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб зобов’язаний подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи відповідно до норм ПКУ.

Статтею 111 ПКУ визначено, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності, як фінансова, адміністративна та кримінальна. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Так, несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ст. 120 ПКУ).

Крім того, відповідно до ст. 164¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, наведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Податкова знижка: для кого і коли

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку протягом звітного року, на яку дозволяється зменшити його загальний річний оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати.

Варто знати, що податкова знижка надається виключно громадянам України. Перелік витрат, за якими фізична особа має право на отримання податкової знижки, визначено нормами ст. 166 Податкового кодексу України.

Серед найпоширеніших із них такі:

- сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

- витрати платника податку на сплату страхових платежів як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення;

- витрати платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій чи оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини;

- суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

- частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;

- сума коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям України, у розмірі, що не перевищує 4 відсотків суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

При цьому важливо, щоб сума витрат була підтверджена документально.

Звертаємо увагу, якщо особа має право та хоче отримати податкову знижку, вона має подати декларацію  в період з 1 січня по 31 грудня року, наступного за звітним. Якщо впродовж цього терміну людина не скористалася правом на податкову знижку, то на наступні роки таке право не переноситься.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


 

Кампанія декларування 2020: платники податків

Новоукраїнського управління задекларували 25877,8 тис. грн. отриманих доходів

З 1 січня стартувала кампанія декларування доходів, отриманих у 2019 році.

Про отримані доходи вже прозвітували 1643 особи.

Найбільше декларацій подали громадяни, які отримали свої доходи від одноосібного обробітку земельної ділянки (паю) та ті, що отримали дохід у вигляді спадщини.

Загальний задекларований дохід становить 25877,8 тис. гривень.

До сплати громадянами задекларовано податок на доходи фізичних осіб у сумі 3442,2 тис. грн. та 356,1 тис. грн. військового збору.

Задекларувати свої доходи можливо виключно шляхом подачі декларації про майновий стан та доходи за 2019 рік.

Нагадуємо, що деклараційна кампанія триває до 1 травня 2020 року. Закликаємо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Декларування доходів від провадження незалежної професійної діяльності адвокатами

Незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи в науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Відповідно до п. 178.1 ст. 178 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов’язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік.

Згідно з п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 ПКУ самозайнята особа – платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності, тобто якщо адвокат здійснює свою діяльність виключно у рамках трудових відносин з роботодавцем, всі договори про надання правової допомоги укладаються від імені роботодавця і оплата за послуги адвоката здійснюється від імені роботодавця, то такий адвокат не повинен ставати на облік в контролюючому органі як особа, що здійснює незалежну професійну діяльність.

Доходи адвоката, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб 18 відс. та військовим збором 1,5 відсотка. Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження адвокатської діяльності.

У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об'єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

Адвокати, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного 2019 року до 1 травня 2020 року, термін сплати визначених податкових зобов'язань до 31 липня 2020 року.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

 

Дохід, отриманий від продажу одного автомобіля протягом звітного року, не оподатковується

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що згідно з п.п.164.2.4 п.164.2 ст.164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включається частина доходів від операцій з майном.

Відповідно до абзацу третього п.173.1 ст.173 ПКУ дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника ПДФО).

Дохід, отриманий платником ПДФО від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Водночас, дохід, отриманий платником податків від продажу (обміну) протягом звітного року лише одного об’єкту рухомого майна не підлягає оподаткуванню, у такому випадку подавати річну декларацію про майновий стан і доходи не потрібно.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Строки подання заяви для переходу або обрання спрощеної системи оподаткування фізичними особами – підприємцями.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого заяву.

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці (далі - ФОП) для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку встановленої для першої або другої групи повинні до закінчення місяця, в якому відбулась державна реєстрація, подати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування, платниками єдиного податку вони вважатимуться з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулась державна реєстрація. Для ФОП, які планують провадити свою господарську діяльність на третій групі єдиного податку, термін подання заяви становить 10 днів з дня державної реєстрації, платниками даного податку вважаються з дня їх державної реєстрації.

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів для переходу на спрощену систему оподаткування повинен подати заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Тобто, для переходу з 01 квітня 2020 року на єдиний податок ФОП мають подати заяву до 15 березня 2020 року включно.

Перехід на спрощену систему оподаткування можливо здійснити лише один раз протягом календарного року.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

З початку 2020 року до місцевих бюджетів Новоукраїнського управління надійшло 20,3 млн. грн. плати за землю

За січень-лютий 2020 року від платників податків Новоукраїнського управління надходження плати за землю склали 20,3 млн. грн., що становить 121,3 відс. до планового показника, додатково надійшло 3,6 млн. гривень. Відносно аналогічного періоду минулого року надходження збільшились на 3,2 млн. гривень, або на 18,9 відсотків.

Від землекористувачі - юридичних осіб до бюджету надійшло 16,3 млн. гривень, що становить 121,8 відс. до доведеного індикативного показника та на 2,3 млн. грн. або 16,3 відс. більше ніж у тому році.

Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 4,0 млн. грн., доведений індикативний показник виконано на 119,7 відсотків.

Земельний податок є одним з найбільших джерел формування місцевого бюджету, тому від своєчасності та повноти сплати даного податку залежить фінансова спроможність місцевих громад.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Увага, «гаряча лінія» для платників податків території обслуговування Новоукраїнського управління!

Новоукраїнське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що протягом березня 2020 року будуть проведені сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

- 12 березня 2020 року з 10.00 до 11.00 на тему: «Декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році» на запитання громадян відповідатиме заступник начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина ЦОЙ за телефоном – 2-11-42.

- 19 березня 2020 року з 10.00 до 11.00 на тему: «Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій» на запитання громадян відповідатиме заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Людмила ДАВИДОВА за телефоном – 5-00-43.


 

Оподаткування доходів від виграшу у лотерею

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що до загального місячного (річного) оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді виграшів, призів.

Податковим агентом під час нарахування (виплати, надання) на користь платника податку доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею чи в інші розіграші, у букмекерському парі, у парі тоталізатора, призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату). Податковим агентом – оператором лотереї у строки, визначені для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума ПДФО, нарахованого за ставкою 18 відс. та 1,5 відс. військового збору, із загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею. Крім цього, податкові агенти – оператори лотереї у податковому розрахунку за формою №1-ДФ, відображають загальну суму нарахованих (виплачених) у звітному податковому періоді доходів у вигляді виграшів (призів) та загальну суму утриманого з них ПДФО та військового збору.

Доходи остаточно оподатковуються під час їх виплати за їх рахунок.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Використання програмного РРО в offline

Законом України від 20.09.2019 р. № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» для програмних РРО передбачено можливість застосування режиму офлайн.

Режим офлайн — це режим, що застосовується на період втрати зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу.

На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.

Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця.

Використання програмного РРО офлайн без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів забороняється.

Протягом години після встановлення зв’язку із фіскальним сервером контролюючого органу здійснюється передача копій створених програмним РРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера контролюючого органу. Такі розрахункові документи мають бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.

Такі розрахункові документи мають зберігатися програмним реєстратором розрахункових операцій до моменту отримання від контролюючого органу підтвердження про доставку розрахункових документів.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

 

 

Інформацію щодо реквізитів електронного рахунку платник ПДВ може отримати через ІТС «Електронний кабінет»

Згідно з вимогами постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» (зі змінами) (далі – Постанова № 162) банки України зобов’язані були з 05.08.2019 до 31.10.2019 самостійно (не за ініціативою клієнта) здійснити зміну діючих рахунків, які відкриті в банках, та відкривати нові рахунки виключно відповідно до Національного стандарту України «Фінансові операції. Правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні (IBAN Registry:2009, NEQ) ДСТУ-Н 7167:2010», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 454, та додатка 2 до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 11 вересня 2017 року № 89 (зі змінами).

Наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 № 721 «Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04.09.2015 за № 1058/27503 (зі змінами), затверджені нові форми повідомлень (файли повідомлень підтипу V та T, файл-відповідь W) для подання банками інформації про зміну діючих рахунків на номери рахунків за стандартом IBAN.

Відповідно до п. 4 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 зі змінами та доповненнями, рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) – це рахунок, відкритий платнику ПДВ в Державній казначейській службі (далі – Казначейство), на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми ПДВ, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ.

Електронний рахунок відкривається платнику ПДВ Казначейством автоматично на безоплатній основі.

На виконання постанови НБУ № 162 відповідно до вимог стандарту IBAN Казначейством з 10.10.2019 по 31.10.2019 самостійно здійснено зміну (не за ініціативою клієнта) діючих рахунків, відкритих в системі електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ) та в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Інформацію щодо реквізитів електронного рахунку платник ПДВ може отримати через інформаційно-телекомунікаційну систему (ІТС) «Електронний кабінет» меню «Облікові данні»/«Дані про банківські рахунки», а також шляхом подання сервісного запиту J1302301/F1302301«Запит щодо отримання реквізитів електронного рахунку та інформації щодо залишку коштів на такому рахунку» за допомогою програмного забезпечення для подання податкової звітності в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


 

Деклараційна кампанія-2020: оподаткування іноземних доходів

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2019 року.

Відповідно до норм пункту 170.11 статті 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація), та оподатковується за ставкою, визначеною у п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 %).

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку на доходи фізичних осіб може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у Декларації.

У разі відсутності у платника податку на доходи фізичних осіб  підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання Декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк Декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника ПДФО:

а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;

б) поштові податки;

в) податки на реалізацію (продаж);

г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Сума податку з іноземного доходу платника податку на доходи фізичних осіб – резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника ПДФО відповідно до законодавства України.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

ДПС закликає максимально використовувати дистанційний формат спілкування

Здоров’я та безпека платників – головний пріоритет ДПС як соціально-відповідального державного органу. У зв’язку зі спалахом і розповсюдженням коронавірусу COVID-19 та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій Державна податкова служба України наполегливо рекомендує  платникам утриматися від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби. Особливо якщо проблему, з якою ви збираєтеся звернутися до ЦОП, можливо вирішити дистанційно (онлайн або поштою).

Якщо ж причина звернення невідкладна і потребує обов’язкового відвідування ЦОП, просимо вас дотримуватись рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України щодо зменшення впливу та передачі гострих респіраторних вірусних інфекцій:

за можливості користуватися захисною маскою та дезінфікуючими засобами;

не створювати скупчення людей у ЦОП. Пам’ятайте про необхідність дотримання безпечної відстані між людьми (щонайменше 1,5 метра);

уникайте контакту з усіма, хто має жар та кашель.

ВАЖЛИВО: якщо ви маєте симптоми ГРВІ (підвищена температура тіла, кашель, утруднене дихання тощо), нещодавно контактували з хворими на COVID-19 або перебували у країнах, у яких виявлено випадки зараження населення коронавірусом, просимо вас залишитися вдома та утриматися від відвідування ЦОП.

ДПС звертається з проханням зменшити надходження паперових документів та користуватись засобами електронного зв’язку та поштою.

За допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету платники податків мають можливість надіслати лист (запит, звернення тощо) до відповідного органу ДПС у форматі pdf (обмеження 2 МБ).

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Засобами Електронного кабінету також надано можливість подати заяви для отримання адміністративних послуг, зокрема:

картки платника податків; відмітки у паспорті громадянина України (у формі книжечки) про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;

реєстрації реєстратора розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок;

включення неприбуткового підприємства (установи, організації) до Реєстру неприбуткових установ та організацій, внесення змін до цього Реєстру, витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

За допомогою Електронного кабінету можливо отримати результати надання адміністративних послуг, зокрема:

довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;

відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;

копії реєстраційних посвідчень реєстраторів розрахункових операцій направляються на адресу електронної пошти заявника (оригінал можна буде отримати після закінчення карантину).

На період карантину режим роботи ЦОП змінюється з 10 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв. з обідньою перервою та з технічними перервами для санітарної обробки щогодини на 10 – 15 хв., для невеликих ЦОП – з 10 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. із технічними перервами для санітарної обробки щогодини на 10 – 15 хвилин.

Працівники Контакт-центу ДПС, які надають інформацію платникам податків з питань стану обробки електронної звітності та інших електронних сервісів за номером телефону 0 800 501 007 (напрям 0), будуть працювати на період карантину з 10 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. у черговому режимі.

У разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом платника слід звернутись до служби підтримки за телефоном 0 800 501 007 (напрямок 0) або за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua/help/.

Заздалегідь просимо з розумінням поставитись до ситуації, що склалася, і просимо вибачення за можливі незручності! Будьте свідомими та зайвий раз не наражайте на небезпеку себе та оточення!

Триває тестування програмного рішення «пРРОсто»

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що наразі триває тестування безкоштовного програмного рішення від ДПС «пРРОсто».

Усі зацікавлені особи мають змогу безкоштовно взяти участь у  тестуванні програмного рішення  для смартфонів, планшетів, якими підтримуються   операційні системи для Android та iOS.

Для участі в тестуванні потрібно записатися на сайті  за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua.

У разі неотримання запрошення, пропонуємо записатись на тестування повторно, подавши електронну заявку за вказаною адресою.

Зауваження та пропозиції до роботи програми, які виникли у Вас під час  тестового її використання, можна надіслати безпосередньо через додаток «пРРОсто».

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Податкові надходження у січні-лютому 2020 року склали

212,1 млн. гривень

Новоукраїнським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області протягом січня-лютого 2020 року забезпечено 100 відсоткове виконання планового показника. До державного фонду надійшло 139,7 млн. грн., що становить 143,7 відс. до надходжень 2019 року.

Також, у порівнянні з показниками 2019 року зросли надходження до місцевих бюджетів. відповідно, до місцевих бюджетів забезпечено 131,9 млн. гривень.

Найбільшу роль у наповненні зведеного бюджету відіграють надходження податку на доходи фізичних осіб, які за січень-лютий становили 92,1 млн. грн., що на 7,2 млн. грн., або 8,5 відс. більше надходжень січня-лютого попереднього року.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

 

Увага, терміни обов’язкового застосування РРО ФОП єдинниками змінилися!

Відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року №530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» відтерміновано використання ФОП єдинниками РРО.

До 1 січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

З 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу 1000000 гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку".

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Деклараційна кампанія-2020: подання звітності через

«Електронний кабінет»

У зв`язку з заходами спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області рекомендує платникам податків утриматись від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби!

Нагадуємо, що громадяни які зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи (далі - декларація) за 2019 рік відповідно до п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України мають право надіслати декларацію до ДПІ за місцем реєстрації через поштове відділення або засобами електронного зв'язку (он-лайн).

Зокрема, платник може скористатись електронним сервісом ДПС «Електронний кабінет», вхід до зазначеного сервісу зможуть здійснити особи, які мають  особистий ключ електронного цифрового підпису виданого будь-яким Акредитованим центром сертифікації ключів. Після входу до приватної частини «Електронного кабінету» платнику потрібно обрати розділ «ЕК для громадянина», потім перейти до пункт «Податкова декларація про майновий стан і доходи» та натиснути закладку «Створити». Після виконання зазначених дій відкривається бланк декларації, який заповнюємо на основі особистих даних, зберігаємо та відправляємо до ДПС. Підтвердженням прийняття декларації буде надходження квитанції №2, в якій зазначається результат обробки звітності.

Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua або на офіційному вебсайті ДПС.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

До уваги громадян
Мін'юст запроваджує пілотний проект у сфе