Новоукраїнська районна рада
Важливо


До уваги депутатів районної ради!з 1 січня 2019 року стартує черговий етап електронного декларування. Він охоплює всіх суб’єктів декларування в тому числі і депутатів місцевих рад.

Для реєстрування та входу до системи декларування НАЗК суб»єкту декларування треба мати власний електронний цифровий підпис.

оновлення 24.09.2020

 

«Гаряча лінія» на тему: Новації у законодавстві, які передбачені Законом України від 16 січня 2020 року №466.

23 вересня 2020 року Новоукраїською ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: ««Новації у законодавстві, які передбачені Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»».

На питання платників податків відповідав начальник Новоукраїнської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Гальченко Сергій.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань:

Чи потрібно подавати заяву до контролюючого органу у разі зміни прізвища ФОП?

Відповідно до внесених змін перереєстрація у зв’язку із зміною найменування (крім перетворення) (прізвища, імені та по батькові) платника податку, який включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, здійснюється контролюючим органом без подання заяви платником податку на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру.

Які зміни відбулися у обліку самозайнятих осіб?

Змінено терміни взяття на облік, відповідно взяття на облік самозайнятої особи здійснюється контролюючим органом у день отримання відповідних відомостей від державного реєстратора (для фізичних осіб - підприємців) або прийняття заяви (для осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність). Також, якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у контролюючих органах як фізична особа - підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

Яка відповідальність за неподання форми 20-ОПП?

Неподання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП, – тягне за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень.

Чи змінилися терміни подання заяви для переходу платника єдиного податку на третій групі зі ставки 5% на 3% та сплати ПДВ?

Платнику єдиного податку третьої групи із ставкою єдиного податку в розмірі 5 відсотків, у випадку добровільної зміни ставки єдиного податку на 3 відсотки та сплати ПДВ необхідно подати заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка, та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість.

Новоукраїнська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській об

Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій

з 01 січня 2020 року ФОП єдинниками.

Відповідно до ст. 61 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з 1 січня 2021 року застосовують реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій платники єдиного податку другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Звертаємо увагу платників податків, що ДПС розроблено безкоштовне програмне рішення для смартфонів та планшетів та інших пристроїв, що підтримують операційні системи Android та iOS. Інформація щодо такого програмного рішення оприлюднюється в Електронному кабінеті.

Відповідно після встановлення безкоштовного програмного рішення на відповідний пристрій (смартфон, планшет та інше) такий ПРРО підлягає реєстрації.

Для реєстрації ПРРО складається заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (далі – Заява). Дана Заява подається в електронній формі за допомогою Електронного кабінету або засобами телекомунікацій. Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка Заяви, за результатами якої ПРРО реєструється або формується відмова в реєстрації ПРРО. Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного фіскального номера ПРРО та наданням першої порції діапазону фіскальних номерів.

Щодо зміни у порядку заповнення податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

В.о. заступника начальника управління – начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоукраїнського управління Мамонов В’ячеслав розповів, що наказом Міністерства фінансів України від 26.05.2020 №241 «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», який набирав чинності з 01 липня 2020 року внесено зміни до Довідника ознак доходів фізичних осіб, а саме:

- 106 «Дохід від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду (пунктом 170.1 статті 170 розділу IV Кодексу (підпункт 164.2.5 пункту 164.2 статті 164 розділу IV Кодексу)»;

- 125 «Сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), внесків на пенсійні вклади, внесків до фонду банківського управління, сплачена за платника податку чи на його користь роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку (підпункт «в» підпункту 164.2.16 пункту 164.2 статті 164 розділу IV Кодексу); статті 164 розділу IV Кодексу»;

- 128 «Сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів (підпункт 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу)»;

- 150 «Сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту (підпункт 165.1.26 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу)»:

- 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому (підпункт 165.1.31 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодекс»;

- 195 «Дохід від надання земельної ділянки сільсько-господарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду, суборенду, емфітевзис згідно пунктом 170.1 статті 170 розділу IV Кодексу (підпункт 164.2.5 пункту 164.2 статті 164 розділу IV Кодексу)»;

- 196 «Дохід від надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки cільськогосподарського призначення, майнового паю) в оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом (підпункт 164.2.5 пункту 164.2 статті 164 розділу IV Кодексу)»;

- 197 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку (підпункт 165.1.31 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу».

Нові ознаки доходів потрібно застосовувати починаючи з 01 липня 2020 року, тобто при поданні Податкового розрахуноку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за ІІІ квартал 2020 року.

Також, звернув увагу, що відповідно до змін внесених Законом України від 16.01.2020 №466 у випадку неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 2040 гривень.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Порядок листування платників податків з ДПС за допомогою

електронного кабінету.

Відповідно до змін внесених Законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» платники податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті (далі – ЕК), можуть здійснювати листування з контролюючими органами засобами електронного зв'язку в електронній формі.

Для цього необхідно подати заяву про бажання отримувати документи через ЕК.

Листування здійснюється шляхом надсилання документа в електронний кабінет з одночасним направленням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в ЕК.

Документ, надісланий контролюючим органом в ЕК, вважається врученим, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» та є доступним в електронному кабінеті.

Датою вручення є дата, зазначена у квитанції про доставку. Якщо доставка відбулась після 18 години, датою вручення вважається наступний робочий день. У випадку коли доставка відбулась у вихідний чи святковий день, датою вручення вважається наступний робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Платник податків один раз на рік може надіслати заяву про відмову отримувати документи через ЕК. Датою завершення листування буде дата зазначена у квитанції про доставку заяви.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Увага, «гаряча лінія» для платників податків м. Новоукраїнка та Новоукраїнського району!

Новоукраїнська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що протягом 23 вересня 2020 року буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики: «Новації у законодавстві, які передбачені Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» на запитання громадян відповідатиме головний державний інспектор Новоукраїнської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Олена Кучеренко за телефоном – (05251) 5-00-43.


Платниками податків Новоукраїнського управління сплачено 374,8 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За січень-серпень 2020 року від суб’єктів господарювання Новоукраїнського управління надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) склали 374,8 млн. грн., що становить 100,8 відс. до планового показника, додатково надійшло 2,9 млн. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 4,1 відс. або 14,5 млн. гривень.

Звертаємо увагу платників податків, що згідно змін внесених до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 вересня збільшено розмір мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень, у зв’язку з цим розмір мінімального ЄВ становить 1100,00 гривень.

Тобто, фізичним особам – підприємцям, особа, які провадять незалежну професійну діяльність та членам фермерський господарств за вересень необхідно сплатити ЄВ у розмірі не менше 1100,00 гривень.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Щодо укладення договору з ДПС про визнання

електронних документів

Відповідно до змін внесених Законом України від 14 липня 2020 року №786 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців» (далі – Закон №786) електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до Податкового кодексу України, законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» без укладення відповідного договору.

Платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі.

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припиняється виключно у випадках:

- отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника платника податків;

- отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про зміну керівника платника податків;

- отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи;

- наявності в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;

- наявності в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.

Дані зміни наберуть чинності через три місяці з дня опублікування Закону №786.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


За 7 місяців 2020 року до місцевих бюджетів Новоукраїнського управління надійшло 84,4 млн. грн. плати за землю.

За січень-липень 2020 року від платників податків Новоукраїнського управління надходження плати за землю склали 84,4 млн. грн., що становить 106,8 відс. до планового показника.

Від землекористувачі - юридичних осіб до бюджету надійшло 54,1 млн. грн., що на 7,4 млн. грн. більше ніж індикативний показник. Фізичними особами до місцевих бюджетів сплачено 30,3 млн. гривень.

Звертаємо увагу громадян, які є власниками земельних ділянок, що нарахування сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які надсилають (вручають) платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про сплату податку. Земельний податок необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

За несвоєчасну сплату податкових зобов'язань платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

При виплаті доходів нерезиденту необхідно подати

податкову декларацію з податку на прибуток підприємств.

Відповідно до змін внесених Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» юридичні та фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, фізичні особи – підприємці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, є платниками податку на прибуток підприємств при виплаті доходів (прибутків) нерезиденту з джерелом їх походження з України.

Для таких суб’єктів господарювання у разі виплати доходів нерезидентам змінами до п. 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України, які набирають чинності з 01 січня 2021 року, передбачено застосування річного звітного періоду з податку на прибуток підприємств.

Таким чином, при виплаті доходів нерезидентам у 2020 році юридичні та фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, фізичні особи – підприємці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають за звітний 2020 рік декларацію з додатком ПН, у якому відображають такі доходи нерезидентів та відповідні суми податку.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

За 7 місяців 2020 року Центрами обслуговування платників Новоукраїнського управління надано 10421 адміністративну послугу

У Центрах обслуговування платників (далі - ЦОП) Новоукраїнського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області надається повний спектр адміністративних послуг перелік, яких опублікований на субсайті територіальних органів ДПС у Кіровоградській області та безпосередньо у ЦОП.

Протягом січня-липня 2020 року платникам податків та громадянам, що зареєстровані на території обслуговування Новоукраїнського управління надано 10421 адміністративна послуга.

Найбільш затребуваними являються послуги з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів, видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків із Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС в області нагадує, що для зручності платників податків Державною податковою службою України запроваджено сервіс «Електронний кабінет», скористатись ним можливо цілодобово як з персональних комп’ютерів так і з смарт пристроїв, сервіс працює безкоштовно. За допомогою даного сервісу можливо сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також, платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності та інше.

Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua з використання електронного цифрового підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Щодо змін у сплаті єдиного внеску

фізичними особами – підприємцями за себе.

У зв’язку з прийняттям Закону України від 13 травня 2020 року №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» з 01.01.2021 розширено перелік платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), які звільняються від сплати за себе єдиного внеску та види пенсійного забезпечення, які надають право не сплачувати такий внесок.

Відповідно з 01.01.2021 звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, за вислугою років, є особами з інвалідністю, досягли віку встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Звільнення від сплати за себе єдиного внеску передбачено для:

- осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як ФОП та провадження ними одного виду діяльності одночасно як ФОП, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;

- осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та ФОП, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


Щодо розблокування податкових накладних.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У даній квитанції зазначається:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку (далі – Таблиця) за встановленою формою. У таблиці необхідно вказати:

- види економічної діяльності відповідно до КВЕД;

- коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;

- коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України. Разам з таблицею даних подається пояснення в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.

Звертаємо увагу, що платникам податку – сільськогосподарським товаровиробникам рекомендовано разом з Повідомленнями щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим у реєстрації податковим накладним/розрахунку коригування в Реєстрі, надавати Таблицю по кодах УКТ ЗЕД/ДКПП, які використовуються платником на постійній основі, з відповідними поясненнями до Таблиці та копіям документів:

- які підтверджують у суб’єкта господарювання наявність земельних ділянок;

- звіту про площі та валові збори сільськогосподарських культур та зібраного врожаю (Звіти 4-СГ, 29-СГ тощо);

- інших документів, які підтверджують здійснення фінансово – господарської діяльності зазначеним суб’єктом господарювання (наявність ліцензій, дозволів, права власності (оренди) на засоби виробництва, транспортних засобів тощо).

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


За рахунок вжитих заходів по стягненню податкового боргу до зведеного бюджету забезпечено надходження у сумі 20,4 млн. гривень.

За період січень – червень 2020 року завдяки проведеній роботі працівниками Новоукраїнського управління по стягненню податкового боргу до зведеного бюджету забезпечено надходження у сумі 20,4 млн. грн., в тому числі до державного бюджету надійшло 14,6 млн. гривень. Рівень виконання планового показника надходжень до державного бюджету становить 617,6 відсотка.

Зокрема, у червні 2020 року забезпечено надходження до державного бюджету в рахунок погашення боргу у сумі 822,8 тис. грн., що становить 329,1 відсотка до планового показника. На погашення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування надійшло 2,6 млн. грн. при індикативному показнику 1,2 млн. гривень.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Порядок реєстрації програмних реєстраторів розрахункових операцій

Відповідно до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23 червня 2020 року №317 (далі – Порядок) Державна податкова служба України (далі – ДПС) забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб'єктами господарювання програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО). Інформація щодо такого програмного рішення оприлюднюється в Електронному кабінеті.

Відповідно після встановлення платником податків безкоштовного програмного рішення на відповідний пристрій (смартфон, планшет та інше) такий ПРРО підлягає реєстрації.

Для реєстрації ПРРО складається заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (далі – Заява). Дана Заява подається в електронній формі за допомогою Електронного кабінету або засобами телекомунікацій. Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка Заяви, за результатами якої ПРРО реєструється або формується відмова в реєстрації ПРРО. Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного фіскального номера ПРРО та наданням першої порції діапазону фіскальних номерів.

Відмова у реєстрації ПРРО формується у таких випадках:

- автоматизованою перевіркою виявлено недотримання загальних вимог щодо електронного документообігу;

- ПРРО із зазначеним у Заяві найменуванням вже зареєстрований;

- суб’єкт господарювання не повідомив контролюючий орган щодо господарської одиниці, вказаної у Заяві, або згідно з таким повідомленням відповідний об’єкт є закритим чи не експлуатується суб’єктом господарювання;

- суб’єкт господарювання не включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

- виявлено розбіжності даних, вказаних у Заяві, з даними щодо обліку та реєстрації суб’єкта господарювання в контролюючих органах як платника податків.

Програмне рішення для ПРРО від ДПС буде доступне для всіх бажаючих з 01 серпня 2020 року на безкоштовній основі.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Порядок реєстрації програмних реєстраторів розрахункових операцій

Відповідно до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23 червня 2020 року №317 (далі – Порядок) Державна податкова служба України (далі – ДПС) забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб'єктами господарювання програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО). Інформація щодо такого програмного рішення оприлюднюється в Електронному кабінеті.

Відповідно після встановлення платником податків безкоштовного програмного рішення на відповідний пристрій (смартфон, планшет та інше) такий ПРРО підлягає реєстрації.

Для реєстрації ПРРО складається заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (далі – Заява). Дана Заява подається в електронній формі за допомогою Електронного кабінету або засобами телекомунікацій. Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка Заяви, за результатами якої ПРРО реєструється або формується відмова в реєстрації ПРРО. Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного фіскального номера ПРРО та наданням першої порції діапазону фіскальних номерів.

Відмова у реєстрації ПРРО формується у таких випадках:

- автоматизованою перевіркою виявлено недотримання загальних вимог щодо електронного документообігу;

- ПРРО із зазначеним у Заяві найменуванням вже зареєстрований;

- суб’єкт господарювання не повідомив контролюючий орган щодо господарської одиниці, вказаної у Заяві, або згідно з таким повідомленням відповідний об’єкт є закритим чи не експлуатується суб’єктом господарювання;

- суб’єкт господарювання не включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

- виявлено розбіжності даних, вказаних у Заяві, з даними щодо обліку та реєстрації суб’єкта господарювання в контролюючих органах як платника податків.

Програмне рішення для ПРРО від ДПС буде доступне для всіх бажаючих з 01 серпня 2020 року на безкоштовній основі.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Зміни в порядку подання форми №20-ОПП.

Наказом Міністерства фінансів України від 24 червня 2020 року №323 (далі – Наказ №323) внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів. Даний наказ набрав чинності 27 липня 2020 року.

Наказом №323 уточнено, що у повідомленні за формою №20-ОПП надається інформація про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Під час надання повідомлень за формою №20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об'єкт оподаткування (наприклад, якщо подається інформація про об'єкти оподаткування - офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об'єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин).

Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об'єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні за формою №20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об'єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, може бути подана в повідомленні за формою №20-ОПП як узагальнена з типом об'єкта оподаткування «автомобільні транспортні засоби» та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі «Реєстраційний номер об'єкта оподаткування».

Повідомлення за формою №20-ОПП з інформацією про об'єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об'єкта нерухомого майна), подаються до контролюючого органу за основним місцем обліку в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об'єкта оподаткування у відповідному державному органі. У такому разі графа 12 «Реєстраційний номер об'єкта оподаткування» не заповнюється.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Щодо зміни режиму операційного дня

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що з 03 серпня 2020 року з метою створення сприятливих умов для платників податків, зборів та інших платежів до бюджетів, та у відповідності до «Технологічного регламенту роботи системи електронних платежів Національного банку України» затвердженого Рішенням Правління Національного банку України від 25.02.2020 №142 (зі змінами) учасник системи електронних платежів НБУ Казначейство ЕАП (код банку 899998) буде працювати в режимі 23/7.

Звертаємо увагу, що згідно п. 1 Рішення Правління Національного банку України дата банківського дня в системі електронних платежів у робочі дні за п’ятиденного робочого тижня відповідатиме календарній даті, а у вихідні, святкові та неробочі дні, визначені законодавством України – календарній даті першого робочого (операційного) дня після них.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


Увага, «гаряча лінія» для платників податків території обслуговування Новоукраїнського управління!

Новоукраїнське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що протягом липня 2020 року буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

- 15 липня 2020 року з 10.00 до 11.00 на тему: «Найактуальніші зміни податкового законодавства внесенні Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»» на запитання відповідатиме начальник Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Олена ЧЕПУР за телефоном – (05251) 5-00-43.

Про результати кампанії декларування доходів отриманих у 2019 році звітує Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

З 1 січня 2020 року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих у 2019 році, відповідно до Закону України від 17.03.2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена статтею 179 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), подається до 1 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IVцього Кодексу, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку.

З січня по липень поточного року про отримані доходи у 2019 році прозвітували 9669 громадян, які зареєстровані на території обслуговування Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області (Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Маловисківський, Новомиргородський та Устинівський райони), в порівнянні з минулим роком кількість поданих декларацій про майновий стан і доходи (далі – декларація) збільшилась на 3,4 відсотка. Найбільше декларацій подали платники податків, які отримали свої доходи від одноосібного обробітку земельної ділянки (паю), що у підсумку становить 9142 звітів.

Загальний задекларований дохід становить 146,3 млн. гривень. До сплати громадянами визначено податку на доходи фізичних осіб у сумі 19,6 млн. грн. та 1,9 млн. грн. військового збору.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Декларування громадянами майнового стану та доходів, визначення та своєчасна сплата податкових зобов’язань по податку на доходи фізичних осіб залишається значимою та невід’ємною складовою при формуванні місцевих бюджетів. Надходження податку на доходи фізичних осіб значною мірою формують дохідну частину місцевих бюджетів, від яких залежить соціально-економічний розвиток регіонів та добробут населення.

Звертаємо увагу на те, що зобов’язання визначенні у декларації платникам податків необхідно самостійно сплатити до 1 жовтня 2020 року.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Суб'єкти господарювання Новоукраїнського управління за шість місяців поточного року сплати до державного бюджету 234,7 млн. гривень ПДВ.

За період січень – червень 2020 року платниками податків сплачено 234,7 млн. грн. податку на додану вартість (далі – ПДВ), що становить 107,7 відс. та на 16,8 млн. грн. більше планового показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 55,7 млн. грн. або на 31,1 відсоток.

ПДВ є одним з основним бюджетоформуючих податків у структурі надходжень акумульованих Новоукраїнським управлінням до державного бюджету та становить 61,3 відсотка.

Звертаємо увагу суб'єктів господарювання, що відповідно до внесених змін Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» змінилися терміни реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування, складених відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України, встановлено граничний строк реєстрації в ЄРПН – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені. Якщо граничний день реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРПН припадає на вихідний чи святковий день, то такий день вважається операційним, що забезпечує можливість реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування протягом періоду з 8:00 до 20:00.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Як суму ЄСВ необхідно сплатити фізичним особам – підприємцям у ІІ кварталі 2020 року?

Відповідно до пп. 910 п. 9 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року №2464-VI (далі – Закон) тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року «за себе».

Тобто, за червень ФОП «за себе» необхідно сплатити єдиний соціальний внесок (далі - ЄСВ) у розмірі 22 відс. від мінімальної заробітної плати (1039,06 грн.). Останній день сплати ЄСВ за ІІ квартал 20 липня.

Звертаємо увагу на те, що зазначені категорії платників податків можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року в розмірах та порядку, визначених Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Для списання заборгованості з ЄСВ необхідно подати заяву

до 31 серпня 2020 року.

З 03 червня 2020 року набрав чинності п. 5 розділу І Закону України від 13 травня 2020 року №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон №592-ІХ) відповідно до якого суми недоїмки, нараховані фізичним особам - підприємцям, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування та особам, які провадять незалежну професійну діяльність підлягають списанню, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб за період з 1 січня 2017 року по 03 червня 2020 року.

Для цього платнику податків необхідно до 31 серпня 2020 року (90 календарних днів з дня набрання чинності Закону №592-ІХ) подати:

- заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

- звітність до податкового органу за відповідний період, якщо вона не була подана раніше;

- заяву про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені (в довільній формі).

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


З липня 2020 року встановлено єдиний звітний період з податку на додану вартість.

З 23 травня 2020 року набув чинності Закон України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Згідно ст. 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом є один календарний місяць з урахуванням таких особливостей:

- якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;

- якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Для платників податку на додану вартість (далі - ПДВ), які подавали звітність щоквартально, останнім звітним періодом буде ІІ квартал 2020 року. Розпочинаючи з липня 2020 року всі платники ПДВ, без виключення, мають подавати податкову декларацію щомісячно.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Останній день сплати податкових зобов'язань припадає на вихідний, коли платити?

Відповідно до змін внесених до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) Законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» встановлено, якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Підсумки кампанії декларування за період січень - травень 2020 року

З січня по травень про отримані доходи у 2019 році прозвітували 6433 громадян.

Найбільшу кількість декларацій подали платники податків, які отримали свої доходи від одноосібного обробітку земельної ділянки (паю).

Загальний задекларований дохід становить 104,2 млн. гривень.

До сплати громадянами задекларовано податок на доходи фізичних осіб у сумі 13,8 млн. грн. та 1,3 млн. грн. військового збору.

Задекларувати свої доходи можливо виключно шляхом подачі декларації про майновий стан та доходи за 2019 рік.

Нагадуємо, що деклараційна кампанія триває до 1 липня 2020 року.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

«Гаряча лінія» на тему: податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, актуальні питання.

11 червня 2020 року у Новоукраїнському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки».

На питання платників податків відповідав заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ігор Яровенко.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань:

Яка ставка податку та порядок обчислення податкових зобов'язань?

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлюються рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня за 1 кв. метр бази оподаткування.

Також, власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), мають сплатити додатково 25 тис. грн. у рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку надсилаються (вручаються) платнику контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Чи сплачують податок власники дитячих будинків сімейного типу?

Відповідно до пп. 266.2.2 п. 266.2. ст.266 Податкового кодексу України, будівлі дитячих будинків сімейного типу не є об’єктом оподаткування, тобто, власники даних будинків не сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Які терміни сплати податку?

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

- фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

- юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування.

Яким чином провести звірку нарахованих сум податку?

Платники мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних.

Якщо, під час звірки виявлено розбіжності між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області


«Гаряча лінія» на тему: «Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій».

12 травня 2020 року у Новоукраїнському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій».

З платниками податків спілкувалась головний державний інспектор Новоукраїнської ДПІ Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Олена Кучеренко.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків:

Яка відмінність між класичним та програмним реєстратором розрахункових операцій?

Закон України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №128-IX) та інші Закони України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» дають можливість суб’єктам господарювання використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО).

Програмний РРО – це програмне забезпечення, яке завантажується на будь-який пристрій (смартфон, планшет та ін.) та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу.

Основна відмінність програмного від класичного РРО полягає у тому, що в класичному РРО реєстрація електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків здійснюється із збереженням даних у фіскальній пам'яті таких РРО. У програмному РРО фіскалізація буде здійснюватись на фіскальному сервері ДПС.

Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від власних потреб.

Як отримати програмне забезпечення необхідне для роботи?

Законом №128-IX передбачено, що контролюючий орган, тобто ДПС забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. На теперішній час триває тестування безкоштовного додатку «пРРОсто». Програмне рішення для смартфонів та планшетів, що підтримують операційні системи Android та iOS, доступне для зареєстрованих користувачів, які виявили зацікавленість у тестуванні.

Запис (реєстрація) на тестування продовжується на сайті за посиланням: https://prrosto.kmu.gov.ua.

Також, платники податків можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО в залежності від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб.

Який порядок реєстрації програмного РРО?

Після завантаження програмного рішення від ДПС або придбаного у комерційних структурах на пристрій (смартфон, планшет та ін.), потрібно здійснити його реєстрацію на фіскальному сервері ДПС.

Як працювати у випадку відсутності Інтернет?

На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.

Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця.

Використання програмного РРО офлайн без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів забороняється.

Водночас, Олена Кучеренко звертала увагу платників податків на те, що Законом України від 17 березня 2020 року №530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» відтерміновано обов’язкове використання РРО ФОП єдинниками другої – четвертої груп.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Податкові надходження за чотири місяці 2020 року склали

483,1 млн. гривень.

Новоукраїнським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області в січні - квітні 2020 року забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів у розмірі 483,1 млн. гривень. Що на 49,6 млн. грн., або на 11,4 відс. більше ніж у аналогічному періоді 2019 року.

До державного фонду надійшло 236,6 млн. грн., що становить 121,3 відс. до надходжень 2019 року.

Також, у порівнянні з показниками 2019 року зросли надходження до місцевих бюджетів. Зокрема, до місцевих бюджетів забезпечено 246,5 млн. грн., основними бюджетоформуючими податками, які наповнюють місцеві бюджети є:

- податок на доходи фізичних осіб надійшло 138,9 млн. грн.;

- плата за землю надійшло 35,5 млн.грн.;

- єдиний податок надійшло 49,2 млн.гривень.

Надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування становлять 173,8 млн. грн. або 100,2 відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 9,9 млн. гривень.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

До місцевих бюджетів Новоукраїнського управління з початку року надійшло 415,8 тисяч гривень транспортного податку

Автовласниками за період січень-квітень 2020 року до місцевих бюджетів Новоукраїнського управління сплачено 415,8 тис. гривень транспортного податку. Доведений індикативний показник виконано на 103,6 відсотків. Зокрема, від юридичних осіб надійшло – 411,2 тис. грн., від фізичних – 4,6 тис. гривень.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Транспортний податок сплачується: фізичними особами – протягом 60 днів з дня отримання ППР; юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Увага, «гаряча лінія» для платників податків території обслуговування Новоукраїнського управління!

Новоукраїнське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що протягом травня 2020 року будуть проведені сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

- 12 травня 2020 року з 10.00 до 11.00 на тему: «Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій» на запитання громадян відповідатиме головний державний інспектор Новоукраїнської ДПІ Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Олена Кучеренко за телефоном – (05251) 5-00-43.

- 26 травня 2020 року з 10.00 до 11.00 на тему: «Транспортний податок: порядок нарахування сум податку фізичним особам» на запитання громадян відповідатиме начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоукраїнського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ігор Яровенко за телефоном – (05251) 2-11-42.

 


До уваги громадян
Мін'юст запроваджує пілотний проект у сфері державної реєстрації громадських формувань. Докладніше тут Пілотний проект


Петиции

Голосования

 

 

 © 2020. Новоукраїнська районна рада