Новоукраїнська районна рада
Важливо


До уваги депутатів районної ради!з 1 січня 2019 року стартує черговий етап електронного декларування. Він охоплює всіх суб’єктів декларування в тому числі і депутатів місцевих рад.

Для реєстрування та входу до системи декларування НАЗК суб»єкту декларування треба мати власний електронний цифровий підпис.

оновлення15.04.2019Надходження коштів до Державного бюджету забезпечено біль ніж на 100 відсотків

Як повідомила начальник Новоукраїнського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області Чепур Олена Анатоліївна, завдяки зусиллям платників Новоукраїнського управління протягом січня – серпня 2018 року прогнозні показники з надходжень до Державного бюджету забезпечено на 101 відс., та фактично до бюджету надійшло 389,9 млн.грн.

Такого результату вдалося досягти за рахунок надходження основних бюджетоформуючих платежів. Так, державна скарбниця отримала від платників податків 194,8 млн.грн. податку на додану вартість, що має найбільшу питому вагу, а саме 49,9 відс., від загальної суми надходжень до Державного бюджету. Крім того, до державного бюджету акумульовано: 31,8 млн.грн. військового збору, 95,4 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 7,0 млн.грн. податку на прибуток підприємств.

Приріст надходжень до Державного бюджету в порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 51,6 млн.грн. або 15,3 відсотка.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області


 

Фізичні особи можуть сплачувати податки та збори через Електронний кабінет за допомогою платіжної карти

 

Новоукраїнське управління головного управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що Податковим кодексом України (далі - ПКУ) передбачена можливість реалізації  через Електронний кабінет платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, законами з питань митної справи, в тому числі, шляхом  перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв’язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, митних платежів, здійсненням податкового контролю. Наприклад, інформацією щодо оперативного обліку податків та зборів (у тому числі дані інтегрованих карток платників податків), дані системи електронного адміністрування податку на додану вартість, дані системи електронного адміністрування реалізації пального, а також одержання такої інформації у вигляді документа, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з Електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу.

У меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету платник податків має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.

Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету надає можливість фізичним особам після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти. Для юридичних осіб можливість сплати податків, зборів та платежів через Електронний кабінет не реалізована.

З інформацією щодо сплати податків, зборів, платежів фізичними особами можна ознайомитись в меню «Стан розрахунків з бюджетом» розділу «Допомога» Електронного кабінету.

Звертаємо увагу, що робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, отриманого у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

 

 

 

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області


Затверджено порядок надання довідки про відсутність заборгованості

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Міністерство Фінансів України наказом від 03 вересня 2018 року № 733 (далі – Наказ № 733) затвердило Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Порядок) (зареєстровано в Міністерстві юстиції України  27 вересня 2018 року за № 1102/32554).

Порядок розроблено з метою поліпшення обслуговування платників при наданні довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка).

Зокрема, для отримання Довідки платник подає відповідну заяву за вибором:

- у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);

- в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину «Електронного кабінету» з дотриманням вимог Законів «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання заяви органом, до якого її було подано.

Надається Довідка безоплатно за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у заяві.

Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування.

Наказом № 733 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 567 «Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1842/24374.

Наказ № 733 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 19.10.2018 № 80.

Наказ № 733 набирає чинності з дня набрання чинності Законом України від 05 жовтня 2018 року № 2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги», але не раніше дня його офіційного опублікування, тобто 07.11.2018.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 


Увага! З 11 вересня 2018 року діють, виключно, нові бюджетні рахунки для сплати податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що граничний термін перехідного періоду функціонування централізованої моделі виконання дохідної частини бюджету закінчився 11.09.2018, отже з 11.09.2018 кошти, які сплачуватимуться платниками на рахунки зі старими реквізитами не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.

Нагадуємо, що з 02.07.2018  змінились реквізити бюджетних рахунків для сплати податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998).

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщено на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки», за посиланням: http://kr.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki//.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

Переваги оформлення трудових відносин для найманого працівника

Відповідно до Конституції України та чинних вимог трудового законодавства регламентовано право громадян на працю, тобто на одержання роботи з оплатою не нижче мінімального розміру. Працівники реалізують своє право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Роботодавець не має права допускати працівника до роботи без оформлення трудових відносин, але слід зауважити, що таке оформлення буде вважатися проведеним за умови додержання наступних дій:

- роботодавець складає трудовий договір у формі наказу (розпорядження) про прийняття на роботу/призначення на посаду, а фізичні особи – підприємці можуть керуватися формою трудового договору, затвердженою наказом Мінпраці від 08.06.2001 №260 «Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю»;

- до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, роботодавець зобов’язаний подати повідомлення про прийняття працівника на роботу (за встановленою формою), до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». Тобто, перед допуском працівників до роботи роботодавець повинен провести оформлення трудових відносин з додержанням вимог статті 24 КЗпП України.

Робота за трудовим договором зараховується до загального трудового стажу, впливає на розмір допомоги з безробіття (за умови реєстрації особи в центрі зайнятості), на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, відшкодування втраченого заробітку на випадок виробничої травми, а також має вирішальне значення при виході на пенсію. Ігнорування трудового законодавства робить найманого працівника незахищеним перед життєвими негараздами та свавіллям деяких незаконослухняних роботодавців

Укладення трудового договору та запис у трудовій книжці дає можливість найманому працівнику бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав, а саме: у разі затримки в розрахунку по заробітній платі, відмові оплати праці за виконану роботу, недодержання зобов’язань роботодавця. Відповідно до ч. 3 ст. 38 КзпП України, невиконання роботодавцем законодавства про працю або трудового договору дає право працівникові у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням. При цьому власник зобов'язаний виплатити працівникові вихідну допомогу у розмірі, не менше тримісячного середнього заробітку.

Неоформлення належним чином трудових відносин із найманими працівниками є порушенням трудового законодавства. Діючим законодавством передбачено адміністративну, а в окремих випадках і кримінальну відповідальність за такі дії роботодавця.

 

 

 

 

 

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області


Документи які необхідні для оформлення податкової знижки на навчання

Згідно з пп. 170 п. 1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, — документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом та відповідно до пп. 3 п. 3 ст. 166 ПКУ визначено, що сума коштів, витрачена на отримання середньої професійної або вищої освіти платником податків та/або членом його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати, підпадає під податкову знижку.

Повернути податкову знижку можна лише за рік, що минув, отримати податкову знижку можуть батьки студентів-контрактників, або працюючі студенти. Слід зазначити, що витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Документи необхідні  для отримання податкової знижки на навчання:

- декларація про майновий стан і доходи;

- копія паспорта особи, яка подає декларацію;

- копія ідентифікаційного коду особи, яка подає декларацію;

- копія паспорта студента;

- довідка з навчального закладу про період навчання, кількість навчальних місяців, в звітному (календарному) році та суми сплачених коштів за вказаний період;

- копії квитанцій та/або платіжних доручень сплачених за навчання в звітному періоді;

- довідка про заробітну плату (форма - 3) за звітний період, з обов’язковим включенням сум податків, які утримуються із заробітної плати та суми пільги, якщо є;

- довідка про склад сімї з органу місцевого самоврядування;

- копія документу із зазначенням реквізитів для перерахування коштів;

- заява на перерахування коштів;

- копія договору про навчання;

- копія свідоцтва про народження студента.

Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту, отриману в 2017 календарному році, можна до 31 грудня 2018 року включно.

 

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

Надходження коштів до Державного бюджету забезпечено біль ніж на 100 відсотків


Завдяки зусиллям платників Новоукраїнського управління протягом січня – листопада 2018 року прогнозні показники з надходжень до Державного бюджету забезпечено на 105 відс., та фактично до бюджету надійшло  615,3 млн.грн.

Такого результату вдалося досягти за рахунок надходження основних бюджетоформуючих платежів. Так, державна скарбниця отримала від платників податків 337,7 млн.грн. податку на додану вартість, що має найбільшу питому вагу, а саме 54,9 відс., від загальної суми надходжень до Державного бюджету. Крім того, до державного бюджету акумульовано: 47,9 млн.грн. військового збору, 144,9 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та  7,5 млн.грн. податку на прибуток підприємств.

Приріст надходжень до Державного бюджету в порівнянні з відповідним періодом минулого року  становить 129,5 млн.грн. або 26,6 відсотка.
Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області
Про податки для школярів

З метою виховання майбутніх свідомих громадян сумлінними та законослухняними, в Новоукраїнському управлінні ГУ ДФС у Кіровоградській області за участі начальника Новоукраїнського  управління  Чепур Олени Анатоліївни проведено день відкритих дверей для учнів одинадцятого класу Новоукраїнської ЗОШ №6. Під час зустрічі Олена Анатоліївна  розповіла про те, що  податки є найважливішою складовою економіки країни, за рахунок яких утримуються не тільки державні органи, а й здійснюються витрати на  охорону здоров’я, освіту, розвиток культури, захист навколишнього середовища, підтримку найбідніших громадян, підвищення обороздатності країни та навела декілька цікавих фактів з історії оподаткування різних країн світу.

Після чого, проведено гру «Податковий ерудит», результати якої показали гарні знання школярів в галузі оподаткування.

На завершення зустрічі проведена екскурсія Центром обслуговування платників, начальник Новоукраїнського  ДПІ Гальченко Сергій Анатолійович ознайомив школярів з роботою працівників  ЦОП, поінформував про електронні інформаційні ресурси ДФС України, направлені на підвищення якості інформування та обслуговування платників податків. Старшокласники дізналися про впровадження сучасних технологій в органах Державної фіскальної служби, за допомогою яких платники та громадяни мають можливість обмінюватись інформацією з податковими органами та знайти для себе необхідну інформацію.

Фахівці управління висловили сподівання, що юнаки та дівчата будуть усвідомлено виконувати покладені на них державою обов’язки по сплаті податків.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

 

Дохід отриманий від обробітку земельної ділянки наданої для ведення особистого селянського господарства, декларуємо чи ні?

Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України якщо розмір земельної ділянки наданої для ведення особистого селянського господарства та/або земельної частки (пая) виділені на місцевості, що перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Тобто, платнику податків необхідно самостійно визначити свої податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору та подати до Державної податкової інспекції за місцем реєстрації Податкову декларацію за звітний період. Ставка податку становить 18 відсотків, а збору 1,5 відсотка.

Податкова декларація, за період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи з фізичних осіб подається до 1 травня року наступним за звітним.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області


 

Щодо порядку застосування тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ

Новоукраїнське управління повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який набрав чинності 01.01.2019, продовжено до 01.01.2022 дію тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначеного пунктом 23 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Дію постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 15 (зі змінами), якою затверджено дані переліки, також продовжено до 01.01.2022.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

Надання в оренду нерухомого майна фізичною особою, що потрібно знати?

Надання в оренду власного нерухомого майна фізичною особою може здійснюватись у межах підприємницької діяльності або без реєстрації підприємцем.

Якщо платник податків зареєстрований фізичною особою – підприємцем (далі – ФОП), в даному випадку сума доходу від надання в оренду майна включається до загального доходу отриманого від здійснення підприємницької діяльності та оподатковується залежно від системи оподаткування на якій перебуває ФОП.

У випадку, якщо орендодавець надає в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення, земельну частку (пай), майновий пай, податки від отриманого доходу сплачує орендар, який являється податковим агентом платника податків.

Особа, яка отримує доходи від надання в оренду власного нерухомого майна іншій фізичній особі, відповідно до норм Податкового кодексу є особою, відповідальною за повноту та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору до бюджету. За результатами звітного податкового року орендодавець зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — податкова декларація), в якій задекларувати суму отриманого доходу та визначити податкові зобов’язання.

Відповідно до пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом ІV цього кодексу.

Також, фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

Можливі варіанти подання декларації про майновий стан і доходи

З 1 січня 2019 року стартувала кампанія декларування доходів отриманих громадянами платниками податків у 2018 році, під час якої окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – податкова декларація) за 2018 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Податкова декларація подається в податкову інспекцію за місцем проживання (реєстрації).

Згідно п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податків зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання, а при поданні в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години 02 травня 2019 року.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області


 

Новоукраїнським управління забезпечено до місцевих бюджетів 34,8 млн.грн. ПДФО

Протягом лютого 2019 року Новоукраїнським управлінням до місцевих бюджетів забезпечено надходження податку на доходи фізичних осіб у розмірі 34,8 млн.грн., у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року приріст становить 6,8 млн. гривень.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевої скарбниці. В структурі надходжень він займає позицію лідера – близько 60 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

Начальник Новоукраїнського управління Олена Чепур завжди під час проведення спільних заходів із представниками бізнес середовища звертає увагу роботодавців на дотримання вимог трудового законодавства –  офіційне оформлення співробітників, своєчасну виплату заробітної плати, недопущення її виплати у  «конвертах». Адже наповнена місцева скарбниця дає можливості для розвитку місцевості на якій вони здійснюють діяльність, як  економічного, так і соціального.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 


ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник

Новоукраїнського управління

ГУ ДФС у Кіровоградській області

____________________ О.А. Чепур

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ

НОВОУКРАЇНСЬКЕ УПРАВЛІННЯ

вул. Соборна 52/1, м. Новоукраїнка, Новоукраїнський р-н, Кіровоградська обл. 27100, тел.: (05251) 2-13-88, факс (05251)2-13-88

ПРЕС-РЕЛІЗ № 10 від 27.03.2019

Доходи від надання репетиторських послуг підлягають декларуванню

Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою — підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік викладачам-репетиторам слід подати до 01 травня 2019 року за місцем податкової адреси (реєстрації) за формою Податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 із змінами та доповненнями.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області
 

Декларування доходів діячами культури

Відповідно до п. 164.1. ст. 164 Податкового кодексу України базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний оподаткований дохід. Загальний оподаткований дохід – будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. У випадку коли діячі культури надають послуги з проведення святкових заходів або приймають участі у цих заходах на замовлення фізичної чи юридичної особи (у ролі ведучого, аніматора, вокаліста, танцівника та інше), дохід отриманий ними підлягає оподаткуванню на загальних підставах у розмірі 18 відсотків податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) та 1,5 відсотка військового збору. Якщо дані податок і збір не були визначені та перераховані податковим агентом (замовником), у громадянина виникає обов’язок визначити, задекларувати та сплатити ПДФО та військовий збір з отриманих гонорарів.

Задекларувати свої доходи можливо виключно шляхом подачі декларації про майновий стан та доходи (далі – податкова декларація) за 2018 рік. Термін подачі податкової декларації до 2 травня 2019 року, термін сплати визначених податкових зобов'язань до 31 липня 2019 року.

Свідомість громадян щодо декларування своїх доходів є запорукою як економічного розвитку так і соціального території на якій вони проживають, адже основна частина сплачених податків надходить до місцевого бюджету.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області


 

Альтернативні варіанти ведення діяльності для громадян, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї)

Громадяни, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї), можуть зареєструватися фізичною особою – підприємцем (далі - ФОП), що зумовить сплату не тільки податків, але й внесків до пенсійного фонду, завдяки чому громадянин може збільшити свій трудовий стаж та в майбутньому розраховувати на виплату пенсії.

Для даної категорії громадян існують такі варіанти ведення підприємницької діяльності:

1. Єдиний податок ІІ група (фіксована ставка 20% від мінімальної заробітної плати).

Вимоги: відсутність найманої праці або кількість осіб, що перебувають у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; сукупний обсяг доходу за календарний рік (звітний період) не перевищує 1,5 млн.грн.

2. Єдиний податок ІІІ група (ставка 5% від сукупного доходу, якщо ФОП не платник ПДВ; 3%, за умови реєстрації платником ПДВ).

Вимоги: кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах не обмежена, обсяг отриманого доходу протягом календарного року не перевищує 5,0 млн. грн.

3. Єдиний податок четверта група.

Завдяки прийнятим змінам до податкового кодексу та інших законодавчих актів, що набрали чинність з 15 серпня 2018 року, ФОП можуть бути платниками єдиного податку 4 групи.

Вимоги:

- провадять діяльність виключно в межах ФГ, зареєстрованого відповідно до Закону про ФГ;

- здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання вилов, переробку такої власно вирощеної або відгодованої продукції та її продаж;

- провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;

- не використовують працю найманих осіб;

- членами такої ФГ або ФОП є лише члени її сімї у визначенні ч.2 ст. 3 Сімейного кодексу України;

- площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів.

Також, ФОП які перебувають на 4 групі не сплачують земельний податок та мають можливість реалізувати свою продукцію на елеватори за значно більшим діапазоном цін.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

 

До уваги громадян
Мін'юст запроваджує пілотний проект у сфері державної реєстрації громадських формувань. Докладніше тут Пілотний проект


Петиции

Голосования

 

 

 © 2019. Новоукраїнська районна рада