Новоукраїнська районна рада
Важливо


До уваги депутатів районної ради!з 1 січня 2017 року стартувала друга хвиля електронного декларування. Вона охоплює всіх суб’єктів декларування в тому числі і депутатів місцевих рад.

На відміну від паперових декларацій, електронні мають 16 розділів, тому суб'єкту декларування потрібно заздалегідь почати заповнення документу.

Для реєстрування та входу до системи декларування НАЗК суб»єкту декларування треба мати власний електронний цифровий підпис.

Символіка


Символіка


Новоукраїнського району


Герб і прапор Новоукраїнського району є офіційними територіальними символами, створеними за всіма правилами та традиціями геральдики та вексилології, що відображають історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції Новоукраїнщини.Герб

 

 

Основною фігурою герба Новоукраїнськго району є скіфський казан, який символізує прадавнє минуле та природні багатства краю.

Згідно з гіпотезою відомого вченого Б.А.Рибакова річка Чорний Ташлик (одна із головних у Новоукраїнському районі)  у часи Скіфії називалась Ексампеєм, від чого й навколишня місцевість мала ту ж назву. Давньогрецький історик Геродот називав її також Священними Шляхами. За легендою, зафіксованою Геродотом, саме тут стояв велетенський казан царя Аріанта, відлитий у зв”язку зі своєрідним переписом населення Скіфії – всі підвладні йому скіфи мали принести по наконечнику стріли, з них був зроблений казан, який прославив велич і могутність краю та його властителя.

На казані у три ряди зображені:

- солярні (сонячні) знаки;

- скіфський орнамент, подібний до давньогрецької літери альфа (асоціація з ініціалом

легендарного царя Аріанта);

- клини  (підземний світ).


 

Прапор

 

 

Для лаконізму композиції у прапорі замість казана використано тільки один з його

орнаментальних елементів – сонячне коло.

Дві восьмипроменеві зірки (улюблені елементи козацької символіки), які супроводжують казан в гербі та сонячне коло у прапорі, нагадують про належність території району свого часу до Запорозької Січі.

Золота трикутна база (нижня частина гербового щита) символізує:

- по-перше, знаходження на території району найвищої у Кіровоградській області точки (269 м над рівнем моря);

- по-друге, курган як характерну прикмету новоукраїнського степу;

- по-третє, розташування території району на височині, звідки беруть початок кілька річок.

Поєднання золотої (жовтої) та синьої барв символіки співпадає з національними кольорами України, що опосередковано асоціюється з назвою району – Новоукраїнський.


Зображення герба та прапора Новоукраїнського району використовується з метою популяризації історичної спадщини району, виховання  місцевого патріотизму, створення відповідного іміджу при налагодженні ділових та культурних зв”язків, реклами місцевих виробників та продукції, яка випускається в районі.

_______________________________________________________

Оголошення


ПОВІДОМЛЕННЯ

Новоукраїнська  районна  рада  оголошує  конкурс   на   присудження   премії  ім. О.В.Гіталова - двічі Героя Соціалістичної Праці, згідно Положення, затвердженого рішенням   районної ради від 20 квітня 2005 року № 396.

Висунення кандидатур для присудження Премії здійснюється гласно за місцем їх роботи у трудових колективах сільськогосподарських підприємств, незалежно від типу, форми власності та господарювання.

До  31 жовтня  2018 року одночасно з клопотанням на кожну особу, яка представляється до нагородження,  до районної ради та управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації подаються такі документи:  подання на голову районної ради та начальника управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації; відомості про виробничі досягнення та біографічна довідка  за підписом керівника, завірені печаткою господарства; згода на обробку персональних даних.До уваги громадян
Мін'юст запроваджує пілотний проект у сфері державної реєстрації громадських формувань. Докладніше тут Пілотний проект


Петиции

Голосования

president

baner_ocz

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПФУ В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ


© 2018. Новоукраїнська районна рада