Новоукраїнська районна рада
Важливо


До уваги депутатів районної ради!з 1 січня 2019 року стартує черговий етап електронного декларування. Він охоплює всіх суб’єктів декларування в тому числі і депутатів місцевих рад.

Для реєстрування та входу до системи декларування НАЗК суб»єкту декларування треба мати власний електронний цифровий підпис.

Символіка


Символіка


Новоукраїнського району


Герб і прапор Новоукраїнського району є офіційними територіальними символами, створеними за всіма правилами та традиціями геральдики та вексилології, що відображають історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції Новоукраїнщини.Герб

 

 

Основною фігурою герба Новоукраїнськго району є скіфський казан, який символізує прадавнє минуле та природні багатства краю.

Згідно з гіпотезою відомого вченого Б.А.Рибакова річка Чорний Ташлик (одна із головних у Новоукраїнському районі)  у часи Скіфії називалась Ексампеєм, від чого й навколишня місцевість мала ту ж назву. Давньогрецький історик Геродот називав її також Священними Шляхами. За легендою, зафіксованою Геродотом, саме тут стояв велетенський казан царя Аріанта, відлитий у зв”язку зі своєрідним переписом населення Скіфії – всі підвладні йому скіфи мали принести по наконечнику стріли, з них був зроблений казан, який прославив велич і могутність краю та його властителя.

На казані у три ряди зображені:

- солярні (сонячні) знаки;

- скіфський орнамент, подібний до давньогрецької літери альфа (асоціація з ініціалом

легендарного царя Аріанта);

- клини  (підземний світ).


 

Прапор

 

 

Для лаконізму композиції у прапорі замість казана використано тільки один з його

орнаментальних елементів – сонячне коло.

Дві восьмипроменеві зірки (улюблені елементи козацької символіки), які супроводжують казан в гербі та сонячне коло у прапорі, нагадують про належність території району свого часу до Запорозької Січі.

Золота трикутна база (нижня частина гербового щита) символізує:

- по-перше, знаходження на території району найвищої у Кіровоградській області точки (269 м над рівнем моря);

- по-друге, курган як характерну прикмету новоукраїнського степу;

- по-третє, розташування території району на височині, звідки беруть початок кілька річок.

Поєднання золотої (жовтої) та синьої барв символіки співпадає з національними кольорами України, що опосередковано асоціюється з назвою району – Новоукраїнський.


Зображення герба та прапора Новоукраїнського району використовується з метою популяризації історичної спадщини району, виховання  місцевого патріотизму, створення відповідного іміджу при налагодженні ділових та культурних зв”язків, реклами місцевих виробників та продукції, яка випускається в районі.

_______________________________________________________

До уваги громадян


Петиции

Голосования

 

 

 © 2024. Новоукраїнська районна рада