Новоукраїнська районна рада
Важливо






До уваги депутатів районної ради!



з 1 січня 2019 року стартує черговий етап електронного декларування. Він охоплює всіх суб’єктів декларування в тому числі і депутатів місцевих рад.

Для реєстрування та входу до системи декларування НАЗК суб»єкту декларування треба мати власний електронний цифровий підпис.

Юстиція інформує


Новоукраїнське бюро правової допомоги інформує!

Реалізація права власності на земельну ділянку для учасників АТО.

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.

Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку,визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції.

Цільове призначення та норми безоплатної приватизації

Відповідно до засад земельного законодавства, земельні ділянки можуть бути надані у межах норм безоплатної приватизації. Статтею 121 Земельного кодексу України передбачені такі розміри цих ділянок:

1) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.

2) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га;

3) для ведення садівництва - не більше 0,12 га;

4) для будівництва і обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га;

5)для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10га;

6) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 га.

Перелік документів

Учаснику АТО потрібно подати до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування за місцем знаходженням земельної ділянки такі документи (частина 6 статті 118 Земельного кодексу України):

1. Клопотання про виділення земельної ділянки;

2. Копія паспорта громадянина України та копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;

3. Письмова заява з зазначеними розмірами земельної ділянки та її цільове призначення;

4. Графічні матеріали, в яких зазначається бажане місце розташування ділянки;

5. Посвідчення або довідка про те, що особа бере (брала) участь в АТО.

Якщо особа бажає отримати земельну ділянку для ведення фермерського господарства – крім згаданих вище документів необхідно також подати документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої у аграрному навчальному закладі.

Підстави для відмови у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою

Згідно з положеннями частини 7 статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єктна вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.


Відповідно до
частини 3 статті 136 Земельного кодексу України Земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.

У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку (частина 11 статті 118 Земельного кодексу України).

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктом господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою згідно зі законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Розроблений проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держгеокадастру.

Погоджений проект землеустрою дає можливість громадянину звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, які визначено статтею 122 Земельного кодексу України, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно зі статтями 125, 126 Земельного кодексу, право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Якщо у вас виникли питання, звертайтесь до Новоукраїнського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою : м. Новоукраїнка, вул. Покровська 67, тел. 0660915314 або до найближчого місцевого центру чи бюро правової допомоги, або за телефоном єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги цілодобово та безкоштовно в межах України за номером0800 213 103 .


Новоукраїнське бюро правової допомоги інформує!

Оголошено відбір серед адвокатів для навчання та участі у пілотному проєкті з відновного правосуддя

Оголошено відбір серед адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, для навчання та подальшої участі у пілотному проєкті “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину”.

Координаційний центр з надання правової допомоги в рамках пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» (далі – пілотний проєкт) оголошує конкурс з відбору учасників тренінгу – адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, на тему “Базові навички медіатора в кримінальних справах”.

Учасники, що успішно пройдуть навчання, зможуть долучитися до реалізації пілотного проєкту.

Пілотний проєкт впроваджується відповідно до наказу Міністерства юстиції України та Офісу Генерального прокурора №1473/5/194 від 17 квітня 2020 року на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Тренінги проводяться у співпраці з Інститутом миру і порозуміння.

Під час чотириденного тренінгу відібрані учасники пройдуть спеціалізоване навчання з кваліфікованими експертами у сфері медіації в кримінальних справах та зможуть набути необхідні знання та навички для роботи у якості посередника в рамках пілотного проєкту.

Тренінг буде присвячений розвитку знань та навичок організації та проведення медіації в кримінальних справах, за участі неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину. Програма тренінгу включає такі напрями: принципи та зміст відновного правосуддя, розуміння почуттів та переживань учасників кримінальної ситуації, комунікативні навички медіатора, програма медіації потерпілих та правопорушників.

Очікується, що усі учасники, які успішно пройдуть навчання, зможуть брати участь у якості посередника у пілотному проєкті.

Дати та місце проведення тренінгів будуть визначені після завершення відбору учасників. Тривалість проведення тренінгів може бути змінена. Організатори забезпечують учасникам тренінгу проживання, харчування та покриття витрат на проїзд до та з місця проведення тренінгу.

Вимоги до кандидатів:

· співпраця з системою безоплатної правової допомоги – включення до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. До відбору допускаються адвокати, що беруть участь у конкурсі з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.01.2020 № 128/7;

· щонайменше два роки стажу адвокатської діяльності, зокрема досвід роботи з дітьми у конфлікті/контакті з законом (досвід захисту/представництва дітей у кримінальних провадженнях/провадженнях в справах про адміністративні правопорушення);

· досвід публічних виступів (поза судовими засіданнями) буде перевагою;

· досвід роботи у якості медіатора або навчання медіації буде перевагою.

Для участі у відборі необхідно:

1. Заповнити анкету за посиланням https://bit.ly/_restorative_justice до 10 травня 2020 року.

2. Бути готовими пройти інтерв’ю з тренерами за допомогою відео конференц-зв’язку.

3. У разі успішного проходження навчання, бути готовими до залучення у якості посередника в рамках пілотного проєкту.

Усім учасникам за результатом інтерв’ю на електронну адресу буде направлено відповідний лист щодо результатів відбору. Будь-які запитання щодо конкурсу просимо спрямовувати на електронну адресу: info@legalaid.gov.ua

Якщо у вас виникли питання правового характеру,ви можете скористатися безоплатною правовою допомогою звернувшись до нас письмово:

Ø За адресою : 27100, вул. Покровська 67, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область.

Ø На електронну адресу: novoukrainske@legalaid.kr.ua

Ø За телефоном : (05251)5-02-12; (066)0915314.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213103

 

 

 

Уряд уточнив перелік об'єктів, які можуть працювати під час карантину та категорії громадян 60 років і більше, які не підлягають самоізоляції.

07 квітня 2020 року Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Які ще об’єкти зможуть працювати під час карантину:
– поштової та кур’єрської діяльності;
– будівельних робіт;
– зі збирання і заготівлі відходів;
– закладів торгівлі будівельними матеріалами;
– хімчистки.

Що нового ухвалили?

– Затверджений порядок обов’язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (самоізоляторів).
– Місцеві органи влади мають право здійснювати видатки на проживання осіб у обсерваторах за рахунок коштів місцевих бюджетів (зокрема резервного фонду цих бюджетів).

Також визначено категорії осіб, які старші 60 років, та не потребують обов`язкової самоізоляції. Це зокрема держслужбовці, депутати всіх рівнів, судді, міські голови, військовослужбовці, працівники рятувальних служб та інші.

Нагадуємо, що до завершення карантину Новоукраїнське бюро правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян і повністю переходить на надання правових послуг дистанційно.

Щоб отримати правову консультацію:

- напишіть на нашу електронну пошту: novoukrainske@legalaid.kr.ua
-  зателефонуйте на номер центру: (05252) 5 02 12; 0660915314.
-
скористайтеся правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua ;

- прочитайте правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid .

Для цілодобового доступу до системи безоплатної правової допомоги цілодобово діє Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-21-31-03.

Для попередження розповсюдження коронавірусної хвороби Уряд запроваджує більш жорсткі обмежувальні заходи.

Забороняється:

- з 6 квітня перебування в громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;
- з 6 квітня переміщення групою осіб більш ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);
- перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;
- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);
- відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
- перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, тощо.

Звертаємо увагу, якщо ваші права порушені - у період карантину правові проблеми можна вирішити дистанційно
зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
поставити запитання в месенджер фейсбук-сторінки Голованівський місцевий центр з надання: БВПД: https://www.facebook.com/glvn.legalaid.kr.ua/;
написати на електронну пошту Новоукраїнського бюро : novoukrainske@legalaid.kr.ua

або Голованівського місцевого центру: holovanivsk.kropyvnytskyi@legalaid.kr.ua;

зателефонуйте на номер Новоукраїнського бюро: (05251)5 02 12; 0660915314.

скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;
прочитати правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid або обговорити її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat.



 



Шановні клієнти!

На виконання протиепідемічних заходів, з метою дотримання особистої безпеки, уникнення контактування з ймовірними носіями вірусу, пропонуємо тимчасово, на час дії карантину ОБМЕЖИТИ ВІДВІДУВАННЯ ВІДДІЛУ «НОВОУКРАЇНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ»!!!

Скористатися безоплатною правовою допомогою ви можете звернутись до нас письмово

Ø За адресою : 27100, вул. Покровська 67, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область.

Ø На електронну адресу: novoukrainske@legalaid.kr.ua

Ø За телефоном : (05251)5-02-12; (066)0915314.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213103

Бажаємо всім міцного здоровята сподіваємося на порозуміння!





Новоукраїнське бюро правової допомоги інформує!

Як отримати юридичну консультацію дистанційно!

У зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19 для попередження розповсюдження інфекції система безоплатної правової допомоги на період дії карантину у межах України запроваджує додаткові обмежувальні заходи у своїй роботі.

Наші клієнти входять до групи ризику щодо можливості бути інфікованими — літні люди, люди з інвалідністю, діти. Тому, щоб не створювати додаткових ризиків, максимально будуть запропоновані можливості вирішити свою правову проблему дистанційно.

Як можна отримати правову допомогу дистанційно:вікіпедією https://wiki.legalaid.gov.ua


зателефонувати на нашу гарячу лінію 0800-213-103
поставити запитання в месенджер нашої фейсбук-сторінки
прийти в дистанційний пункт доступу і проконсультуватися через Skype-зв’язок з нашим юристом
написати на електронну пошту найближчого місцевого центру
скористатися правничою




#НасЗапитують

Добрий день, підкажіть, будь ласка, нас на роботі у звязку з епідемією змушують брати відпустку за свій рахунок. Наскільки це законно?

Згідно з підпунктом 1 пункту 2 розділу ІІ Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, вдома, а також надавати працівнику, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, за його згодою відпустку.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 (зі змінами від 16.03.2020 року, постанова КМУ № 215) з 12 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року на усієї території України встановлюється КАРАНТИН.

Постановою встановлено заборону з 00 год. 01. хв. 17 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування, торгівельно розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес центрів, закладів культури, торгівельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торгівельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Постановою також рекомендовано центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи в режимі реального часу через Інтернет.

Разом з тим, ч. 1 ст. 34 Кодексу законів про працю України передбачає, що простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Відповідно до ч. 1 ст. 113 Кодексу законів про працю України час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Таким чином, відпустка без збереження заробітної плати є правом, а не обов’язком працівника, та надається за його бажанням, крім того під час карантину у роботодавця є право за можливості забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи в режимі реального часу через Інтернет.

Скористатися безоплатною правовою допомогою ви можете звернутись до нас письмово :

Ø За адресою : 27100, вул. Покровська 67, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область.

Ø На електронну адресу: novoukrainske@legalaid.kr.ua

Ø За телефоном : (05251)5-02-12; (066)0915314.



У період карантину залишайтесь вдома - правові проблеми можна вирішити дистанційно
зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
поставити запитання в месенджер фейсбук-сторінки Голованівський місцевий центр з надання: БВПД:https://www.facebook.com/glvn.legalaid.kr.ua/;
написати на електронну пошту Новоукраїнського бюро правової допомоги : novoukrainske@legalaid.kr.ua

або Голованівського місцевого центру: ;

зателефонуйте на номер Новоукраїнського бюро правової допомоги: (05251)5-02-12; (066)0915314.

скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;
прочитати правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid або обговорити її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat.


У зв’язку з загостренням ситуації з поширення коронавірусної інфекції з 23 березня 2020 року і до завершення карантину відділ «Новоукраїнське бюро правової допомоги»призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги і повністю переходить на надання правових послуг дистанційно.

Щоб отримати правову консультацію:

напишіть на нашу електронну пошту: novoukrainske@legalaid.kr.ua

зателефонуйте на номер центру: (05251)5-02-12; (066)0915314.

Необхідні документи можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: 27100, вул. Покровська 67, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область.

Правову консультацію можна також отримати:


зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД  0 800-213-103


поставивши запитання в месенджерФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat


Пам’ятайте, що карантин — це не перешкода для отримання правової допомоги від держави

скориставшись правничою вікіпедієюWikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua



Новоукраїнське бюро правової допомоги інформує!

Захист для переселенців та іноземців під час карантину.

На період карантину та протягом 30 днів після його припинення забороняється скасовувати довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Зокрема, якщо така особа не пройшла верифікації, яку має проходити кожні 60 днів, тобто була тривалий час відсутня за місцем проживання.

Під час карантину також заборонено заморожувати державну допомогу для ВПО. Це, зокрема, не має робити Ощадбанк за відсутності проходження фізичної ідентифікації.

На період карантину забороняється здійснювати контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їхнього фактичного проживання / перебування.

Під час карантину не каратимуть іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати з України чи не встигли продовжити термін перебування в Україні в органах ДМС.

Оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у період дії карантину проводиться за місцем звернення особи.

Національний банк прибирає юридичні формальності для полегшення доступу до фінансових послуг для громадян України, які зареєстровані на тимчасово окупованій території Криму та Севастополя.

Скористатися безоплатною правовою допомогою ви можете звернутись до нас письмово:

Ø За адресою : 27100, вул. Покровська 67, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область.

Ø На електронну адресу: novoukrainske@legalaid.kr.ua

Ø За телефоном : (05251)5-02-12; (066)0915314.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213103

Новоукраїнське бюро правової допомоги інформує!

Пільги, які через карантин отримають підприємці, зокрема ФОПи.

18 березня 2020 року набрали чинності рішення уряду та Верховної Ради (закони 530-IX, 531-IX, 533-IX), що регулюють найважливіші питання, які впливають на життя людей під час обмежень. Зокрема, про те, чого не можна робити під час карантину, а на що варто звернути увагу, щоб полегшити собі життя.

З 1 березня до 30 квітня фізичні особи – підприємці (ФОПи) звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе. Водночас цей період зараховується до страхового стажу для виплати пенсії, іншої державної допомоги, соціального страхування.

Строк обов’язкового запровадження реєстраторів розрахункових операцій для ФОПів продовжується з 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року, а для окремих видів діяльності до 1 квітня 2021 року.

Податкові перевірки підприємств не мають проводитися з 18  березня до 31 травня 2020 року.

Закупівлі товарів, роботи та послуги, необхідні для боротьби з коронавірусом, проводитимуться за спрощеною процедурою – без застосування електронних торгів, які тривають не менш ніж 15 днів. Такі товари підлягають 100-відсотковій передоплаті. Порядок закупівлі цих товарів має встановити Кабмін. Водночас звіти про закупівлі викладатимуться в електронній системі ProZorrо.

Лікарські засоби, призначені для боротьби з коронавірусом, ввозитимуться без мита та ПДВ.

Карантин буде в офіційному переліку форс-мажорних ситуацій. Це може стати в нагоді бізнесу, адже часто в різних договорах прописується, що сторона не відповідає за їхнє невиконання, якщо причиною став форс-мажор.

Скористатися безоплатною правовою допомогою ви можете звернутись до нас письмово:

Ø За адресою : 27100, вул. Покровська 67, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область.

Ø На електронну адресу: novoukrainske@legalaid.kr.ua

Ø За телефоном : (05251)5-02-12; (066)0915314.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213103

Новоукраїнське бюро правової допомоги інформує!

Пільги для громадян у зв’язку коронавірусом.

Якщо ви під час епідемії коронавірусу перебуваєте в спеціалізованих закладах охорони здоров’я або на самоізоляції під медичним наглядом, то вам мають виплатити допомогу з тимчасової непрацездатності в розмірі 50% середньої зарплати.

Медики, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання, отримують надбавку в розмірі до 200% заробітної плати.

Також доплати передбачать для працівників, "які забезпечують життєдіяльність населення".

З 1 квітня уряд має виплатити додаткову тисячу гривень пенсіонерам, які мають пенсію менш ніж 5 тисяч гривень. А з 1 травня буде проведено індексацію пенсій, запевняє президент України.

Виплати субсидій не можна зупиняти, їх мають продовжити автоматично, а коло отримувачів – розширити.

Безробітного реєструватимуть у перший же день після звернення і тоді ж призначатимуть допомогу з безробіття.

Штрафи і пеня за несплату комунальних послуг не нараховуються, заборонено зупиняти надання комунальних послуг у разі їхньої несплати або оплати не в повному обсязі, заборонено примусове виселення громадян за несплату комунальних послуг.

Не нараховується та не сплачується в період з 1 березня року до 30 квітня 2020 року плата за землю, податок на нерухомість.

Електронні декларації державних службовців можна подавати цього року до 1 червня, а не до 1 квітня, як завжди.

З 1 березня 2020 року до 30 квітня 2020 року громадяни звільняються від відповідальності за договорами про споживчий кредит.

Скористатися безоплатною правовою допомогою ви можете звернутись до нас письмово:

Ø За адресою : 27100, вул. Покровська 67, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область.

Ø На електронну адресу: novoukrainske@legalaid.kr.ua

Ø За телефоном : (05251)5-02-12; (066)0915314.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213103



До уваги громадян






Петиции

Голосования





 

 

 



© 2024. Новоукраїнська районна рада